چگونگی تغییر تم اینستاگرام + معرفی تم های جذاب اینستاگرام

چگونگی تغییر تم اینستاگرام + معرفی تم های جذاب اینستاگرام

آخرین به روز رسانی در می 14, 2022 توسط امین قرائی نژاد

تم اینستاگرام (instagram) چیست؟ چطور میتوان از تم های اینستاگرام استفاده کرد؟ پاسخ این سوالات و سوالات مشابه این موارد در ارتباط با تم اینستاگرام را میتوانید در ادامه این مقاله بخوانید، پس با ما در وب راه همراه باشید.

تم های اینستاگرام به دو دسته تقسیم میشوند:

  1. تم های پیش فرض برنامه اینستاگرام که دارای دو حالت: شب و روز می باشد.
  2. روند و یا شکل و ظواهر محتواهای تولید شده در صفحه شخصی شما

مورد اول تنها در برنامه نصبی اینستاگرام بر روی تلفن همراه یا سیستم شخصی شما اعمال میشود.

اما مورد دوم یکی از راه های افزایش فالوور (دنبال کننده) در اینستاگرام می باشد. یعنی انتخاب یک تم مناسب برای پست ها و استوری های صفحه شخصی تان در اینستاگرام باعث میشود تا شما نتایج بهتری را برای جذب فالور بدست بیاورید.

اما داشتن یک تم محتوایی برای اینستاگرام چه ارتباطی با افزایش فالورر دارد؟

برای جذب بهتر مخاطب، نیاز دارید تا محتوا هایی که تولید میکنید از نظر ظاهر شبیه بهم باشند. این کار به شما کمک میکند تا صفحه یا پیج شما منظم و زیباتر به نظر برسد.

استفاده از یک فونت ثابت و یا استفاده از توناژ رنگ ثابت برای تصاویر کاور و… در نظم دهی به صفحه شخصی تان به شما کمک میکند.

تغییر تم های پیش فرض اینستاگرام

اینستاگرام در برنامه رسمی خود به شما این قابلیت را داده است تا بتوانید تم برنامه خود را به دو حالت شب و یا روز تغییر دهید.

حالت شب اینستاگرام

حالت روز اینستاگرام

شما برای تغییر تم پیش فرض اینستاگرام دو راه دارید:

راه حل اول (تغییر تم تلفن همراه)

برای اینکار نیاز دارید تا تلفن همراه خود را بر روی حالت شب یا روز (متناسب با سلیقه شخصی تان) قرار دهید. در این حالت برنامه اینستاگرام شما به صورت خودکار تغییر حالت و شکل میدهد.

برای تغییر حالت شب/روز تلفن همراه تنها کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد بخش تنظیمات (Settings) تلفن همراه خود شوید سپس گزینه صفحه نمایش (Display) را انتخاب کنید. پس از آن گزینه حالت شب (Dark mode) را فعال کنید.

با طی کردن این روند، نه تنها برنامه اینستاگرام بلکه تمامی برنامه هایی که دارای حالت شب دارند، به حالت شب تغییر حالت میدهند.

راه حل اول (تغییر تم اینستاگرام از طریق برنامه)

برای تغییر تم از طریق برنامه رسمی اینستاگرام دستور العمل زیر را انجام دهید:

  1. وارد برنامه اینستاگرام شوید
  2. به بخش تنظیمات یا همان setting بروید.
  3. روی گزینه تم Themesکلیک کنید و گزینه Dark را فعال کنید.

در این صورت حالت شب اینستاگرام برای شما فعال خواهد شد.

تم های محتوایی اینستاگرام

در این بخش قصد داریم درباره تم پست‌ اینستاگرام چند سبک به شما معرفی کنیم. یعنی اینکه وقتی پست‌هایتان را طراحی می‌کنید، با چه تمی طراحی کنید.

همینطور یک ساختار منظم برای پست هایی که تولید میکنید داشته باشید. از تم های این بخش میتوانید برای پیج خودتان ایده بگیرید. علاوه بر این تم ها اگر تم خاصی مد نظرتان است در بخش نظرات مطرح کنید تا آموزش ساخت آن تم را قرار دهیم.

1) تم عمودی

در این نوع تم محتوای پیج شما به دو نوع تقسیم میشوند، یعنی پست هایی که برای پیج شخصی تان میسازید باید در دو سبک باشد. به طور مثال یک سبک عکس نوشته و سبک بعدی عکس هایی متفاوت اما در سبک های یکسان؛ به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم عمودی، قرار داده ایم:

تم عمودی اینستاگرام

2) تم افقی

وقتی مخاطب‌ها وارد صفحه شما می شوند و این مدل تم را میبیند، شدیدا تحت تاثیر قرار میگیرد. در این نوع از تم باید 3 پست با یک سبک متفاوت تر از 3 پست قبلی در صفحه شخصی تان منتشر کنید. به طور مثال 3 پست عکس نوشته، 3 پست با تناژ رنگ تیره، 3 پست با تناژ رنگ روشن و…

به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم افقی، قرار داده ایم:

تم افقی

3) تم رنگ های روشن

در این تم نیاز دارید تا پست هایی با زنگ های زنده و با تناژ روشن در پیج خود قرار دهید. البته استفاده از این تم برای شما محدودیت هایی نیز به وجود می آورد، چراکه دیگر نمیتوانید پست هایی با رنگ های تیره در پیج خود قرار دهید.

به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم با رنک های روشن، قرار داده ایم:

تم رنگ های روشن

4) تم تیره (Dark)

رنگ سیاه و سفید یکی از جذاب‌ترین رنگ هایی است که میتوانید در تولید محتوا از آن استفاده کنید. میتوانید ساختار پیج خود را به صورت سیاه و سفید قرار دهید، به این شکل میتوانید یک پیج با تم تیره داشته باشید.

به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم تیره، قرار داده ایم:

تم تیره (Dark)  اینستاگرام

5) تم پیوسته

ساخت تم پیوسته برای اینستاگرام سخت ترین نوع، تولید محتواست. در این تم، بخشی از یک تصویر پس زمینه ثابت و در وسط آن محتوای مد نظر شما قرار داده میشود. به نوعی حاشیه تمامی پست های شما مکمل یکدیگر هستند.

به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم پیوسته، قرار داده ایم:

تم پیوسته

6) تم حاشیه دار

یک حاشیه با رنگ ثابت روشن یا تیره میتواند به صفحه شما یک ظاهر جذاب ببخشد، تنها کافی است در تمامی پست هایتان حاشیه ای با یک اندازه یکسان و با یک رنگ یکسان ایجاد کنید.

به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم حاشیه دار، قرار داده ایم:

تم حاشیه دار اینستاگرام

7) تم فیلتر یکسان

حتما شما هم با فیلتر های اینستاگرام آشنایی دارید، قبل از پست کردن محتوا شما به بخش فیلتر های اینستاگرام ارجاع داده میشوید در آن بخش لیست کاملی از فیلتر های اینستاگرام برایتان نمایش داده میشود.

اگر برای تمامی پست هایتان از یک فیلتر استفاده کنید، آنگاه میتوانید یک نظم خاصی به صفحه خودتان بدهید.

به طور مثال در بخش زیر چند عکس نمونه برای تم فیلتر یکسان، قرار داده ایم:

تم فیلتر یکسان

سخن آخر درباره تم های اینستاگرام

در وهله اول تم انتخابی شما باید متناسبت با موضوع صفحه اینستاگرام تان باشد، سپس باید متناسب با سلیقه شما باشد.

ساخت تم های اینستاگرام در ابتدا ممکن است برای شما کمی دشوار باشد اما با گذشت زمان قطعا این روند برای شما ساده تر میشود. همچنین میتوانید از برنامه InShot در تلفن همراه و از برنامه Adobe Photoshop در رایانه های شخصی تان برای ساخت تم پست های اینستاگرام استفاده کنید.

 امین قرائی نژاد

نویسنده
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. کسب و کار اینترنتی رویاهای من رو به واقعیت تبدیل کرد. دوست دارم هر چیزی که یاد گرفتم رو با شما تو "وب راه" به اشتراک بذارم.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی
کپی رایت ۲۰۱۸ © وب راه