آموزش حذف فالوور فیک از حساب اینستاگرام

آموزش حذف فالوور فیک از حساب اینستاگرام

آخرین به روز رسانی در می 26, 2022 توسط امین قرائی نژاد

در سال 2010 كه اينستاگرام تازه در حال رشد و محبوبيت بود، جذب حداقل چند هزار نفر فالوور براي ديده شدن نسبت به رقبایتان كافي بود. اين امر بسياري از افراد را وسوسه كرد برای افزایش تعداد فالوورهای خود ، اقدام به خريد بيشتر از حد معمول فالوور فیک یا ربات كنند.

تقریباً همه افراد چندین فالوور غیرفعال اینستاگرام دارند و همين شانس درآمد زايي آنها را كاهش مي دهد.

اما اگر مي خواهيد به طور جدي در اين برنامه موفق شويد، حتما بايد خرید فالوورهای جعلی را از دستور کار خود خارج کنید.

بنيانگذار اينستاگرام با اطلاع از اين موضوع طي چند سال گذشته قوانین و مقررات خود را به روز كرده است. در این قوانین پیج هایی كه دارای فالوور فيک هستند را از چرخ رقابت خارج میکند.

افرادی که خرید فالور فیک را یک ضرورت برای افزایش شانس خود در دنياي رقابت می دانستند، حساب کاربری و شهرت شان امتياز منفي گرفت و صفحه آن ها توسط اینستاگرام به حالت شادوبن (تعليق) درآمد.

از آن زمان به بعد حذف فالوور فیک اینستاگرام، براي هر حساب کاربری ضروري و بسیار مهم شد.

اگر نگاهي به قوانين اينستاگرام بيندازيد، متوجه مي شويد كه داشتن فالوورهای طبيعي نسبت به دنبال كننده هاي فيك مزاياي بيشماري دارد و شانس نمایش پروفايل شما در اینستاگرام تا حد زیادی افزایش می يابد.

بنابراين اگر در بین فالوورهای خود ربات هاي غیرفعال یا جعلی دارید، اکنون زمان حذف فالوور فیک اینستاگرام رسيده است.

در اين مطلب از سایت وب راه شما را با روش های حذف فالوورهای فیک اینستاگرام آشنا خواهیم کرد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

فالوور فيک در اینستاگرام به چه معناست؟

فالوورهای فيك همان کاربران جعلی یا غیر فعالی هستند که توسط برنامه ها یا ربات ها، صفحه اینستاگرام شما را دنبال میکنند تا میزان دنیال کنندگان یا فالوور های شما افزایش یابد.

يكي از رازهاي بروز فالوورهاي فيک اينكه برخي از كاربران برای خريد فالوور جعلي، اکانت رمز عبور خود را به اسپمرها مي دهند و همين باعث افزايش فالوورهاي فيك و اسپم شدن حسابشان مي شود.

اگر میزان لایک های یک حساب یا پیج اینستاگرام کمتر از 10 درصد تعداد فالور های آن پیج باشد میتوانید نتیجه بگیرید که آن پیج دارای فالور های فیک است.

خصوصيات و ويژگي فالوور فیک

حذف فالوور فیک اينستاگرام به چه دلايلي مهم و ضروري است؟

تعامل بيشتر با دنبال كننده ها

داشتن یک حساب کاربری معتبر، حتی با داشتن تعداد فالوور کمتر، به مرور زمان رشد مي كند و پست ها و محتواي شما توسط افرد واقعي ديده مي شود در نتيجه، تعامل شما با دنبال كنندهاي تان را نيز بيشتر مي كند.

اسپم شدن حساب

یکی دیگر از ویژگی های مشکل ساز فالوورهای فیک اين است که می توانند از حساب اینستاگرام شما برای اسپم کردن فالوورهای واقعی استفاده کنند.

در حقيقت، ربات‌ها از شما و حسابتان به‌ عنوان پلتفرمی برای اسپم کردن فالوورهای واقعی و هدف قرار دادن مشتریانتان استفاده میکنند.

این امر منجر به این خواهد شد که فالوورهای واقعی شما نیز اسپم هاي ناخواسته دریافت كنند درنتيجه، حساب کاربری شما توسط اينستاگرام به عنوان هرزنامه تلقي مي شود و فالوورهاي واقعي را نيز از دست خواهيد داد.

تشخیص آسان

حساب هايي که فالوورهای جعلی خریداری کرده اند، هفته به هفته یا حتی روز به روز افزايش دنبال كننده هاي غير واقعي خواهند داشت.

خوشبختانه با وجود نرم‌افزارهای رایگانی مانند Social Blade، بررسی و تشخیص فالوورهای جعلی از واقعی بسیار آسان شده است و اغب شركت ها يا برندهايي كه مي خواهند تبليغات خود را به اين حساب ها بسپارند، تشخیص مي دهند كه آیا حساب کاربری و فالوهای شما واقعي یا جعلی است.

چگونه در اینستاگرام فالوور فیک را شناسایی کنیم؟

گاهی اوقات نام اکانت های فالوورهای فیک از اعداد زیادی مانند “abby125448989” تشکیل شده اند. حتی از نام های بی معنی نیز برای ساخت حساب کاربری استفاده میکنند.

حساب هایی که تعداد فالوورهای فیک  غیر عادی دارند، همچنين اکانت هاي اینستاگرامي که تعداد زیادی از حساب هاي ديگر را دنبال مي كنند به طور قطع ربات هستند.

یکی دیگر از نشانه های بارز یک حساب جعلی یا فالوور فيک، فقدان محتوای با کیفیت یا تعداد بسیار کم پست ها است.

به عبارت دیگر، کمیت و کیفیت اکانت های واقعی اینستاگرام به مرور زمان افزایش می یابند. بنابراین، حسابی که در ابتداي كار بتواند با وجود چندين پست و محتوای نه چندان با کیفیت دنبال كننده هاي زيادي را جذب کند، احتمالاً ربات است تا انسان واقعي.

نشانه دیگری که نشان می دهد حسابي جعلي است این است که بخش بيوگرافي يا زندگينامه حساب كاربري خالی باشد، همچنین ممکنه حاوی اطلاعات کپی شده از منابع دیگر باشد.

علاوه براين، نبود عکس پروفایل نشانه‌ای از یک حساب کاربری فيك و غیر معتبر مي باشد.

راهكارها و روش هاي حذف فالوور فیک اینستاگرام

مسدود سازي دستي فالوور فیک

حذف دستی یا مسدود کردن یکی از مؤثرترین روش ها برای حذف فالوورهاي فيک است. نحوه حذف دستی فالوورهای فیک:

استفاده از برنامه هاي كمكي

برنامه های زیادی برای حذف فالوورهای فیک وجود دارد، این برنامه ها به شما امکان حذف فالوور فيک اينستاگرام را در كمتر از چند دقيقه مي دهد.

بهترین برنامه حذف فالوور فیک اينستاگرام، برنامه Cleaner for IG است. این برنامه رايگان براي iOS و اندروید موجود است.

اين برنامه دنبال كننده هاي شما را اسكن مي كند و تشخیص می دهد که کدام یک جعلی هستند و حتي به طور انبوه فالوورهای فیک خود را مسدود کنید.

حذف اکانت و فالوورهایی با کمترین تعامل

اینستاگرام به‌طور خودکار فالوورهای شما را دسته‌بندی می‌کند تا حساب‌هایی را که کمترین تعامل و ارتباط را دارند، شناسایی كند.

این دسته شامل لیستی از تمام دنبال کنندگانی است که هیچ گونه تعاملی با محتوای شما از نظر لایک، پیام یا نظر ندارند.

برای خلاص شدن از شر اين پروفایل های فیک می توانید مراحل زير را دنبال كنيد:

بلاک کردن

اگر حساب اینستاگرام روي حساب عمومي يا Public تنظیم شده باشد، هر کاربری می تواند مستقیماً به شما پیام دهد يا با شما در تماس باشد.

اما اگر نمایه يا پروفايل شما روی تنظيمات خصوصی تنظیم شده باشد، می‌توانید با مسدود کردن حساب کاربر، درخواست‌های پیام ناخواسته را حذف كنيد.

در هر صورت، برای بلاک کردن یک کاربر در اینستاگرام بايد مراحل زير را انجام دهيد:

شناسايي و حذف فالوور فیک با استفاده از  vUser Bot

اگرچه روش های فوق برای حذف فالوورهای فیک مفید است اما اگر تعداد فالوورهای فیک شما زیاد است، استفاده از روش هاي بالا چندان کاربردی نخواهد بود.

بنابراين، پیشنهاد می شود از ربات vUser Instagram Bot برای حذف آنها استفاده کنید. با استفاده از ربات اینستاگرام vUser می توانید در سه مرحله فالوورهای فیک را شناسایی و حذف کنید :

در ابتدا با وارد كردن  صفحه ID خود به vUser Extract Target Page Followers Bot  تمام شناسه های فالوورهای شما در فایل اکسل فايل مشاهده است.

در اين مرحله ربات شناسه فالوورهای شما را هر ساعت بررسی و نتایج آن را در اختيار شما قرار مي دهد. در نتیجه، مشخص می شود که هر کدام از فالوورهای شما عکس پروفایل، تعداد پست، صفحه عمومی یا خصوصی دارند یا خیر و چه اطلاعاتی در بیوگرافي آنها وجود دارد و آيا فيك هستند يا واقعي.

سپس به راحتي مي توانيد شناسه‌هایی را كه هيچ پستي يا عکس پروفایل ندارند را فیلتر کنید .به این ترتیب می توانید تا 60 شناسه را در هر ساعت حذف کنید و به راحتی از شر بسیاری از فالوورهای فیک خلاص شوید.

نتیجه و جمع بندي

اگر می‌خواهید شرکت‌ها و برندها با شما همکاری کنند، اطمینان از اینکه حساب شما عاری از فالوورها و ربات‌های فیک است، بسیار مهم است.  یک حساب کاربری معتبر باعث افزایش اعتماد به برند و شهرت شما در فضاي مجازي می شود. بنابراين، بهترین راه برای حذف فالوور فیک اينستاگرام استفاده از ابزارهای موثر است.

منابع:امین قرائی نژاد

نویسنده
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. کسب و کار اینترنتی رویاهای من رو به واقعیت تبدیل کرد. دوست دارم هر چیزی که یاد گرفتم رو با شما تو "وب راه" به اشتراک بذارم.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی
کپی رایت ۲۰۱۸ © وب راه