دیلیت-اکانت-اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام فارسی ? دائمی و موقت + فیلم آموزشی

آخرین به روز رسانی در اکتبر 22, 2019 توسط امین قرائی نژاد

ممکن است شما هم مثل من چندین پیج اینستاگرام داشته باشید و بخواهید، بعضی از آنها را برای همیشه پاک کنید، یا شاید هم بخواهید برای یک مدتی از اینستاگرام فاصله بگیرید و به صورت موقت دیلیت اکانت کنید. در این مقاله یاد خواهید گرفت چگونه دیلیت اکانت اینستاگرام را به صورت دائمی انجام دهید و علاوه بر این دیلیت اکانت اینستا را به صورت موقتی  هم یاد خواهید گرفت.

در این مقاله ابتدا چگونگی دیلیت اکانت اینستا گرام به صورت دائمی را یاد خواهیم گرفت و بعد از آن دلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت را یاد می گیریم.

که در نهایت شما تصمیم می گیرید از کدامین روش اکانت خود را حذف کنید. (در واقع روش دوم حذف نیست، بیشتر منظور غیر فعال کردن حساب اینستاگرام است یا همان دی اکتیو کردن حساب اینستاگرام هست)

نکته: در این مقاله گاهی به جای دیلیت اکانت از دلت یا دلیت استفاده می شود، این غلط املایی عمدی است، برای بهینه کردن محتوا در جستجو ها.

پیشنهاد می کنم بعد از این که فیلم آموزشی دلت اکانت اینستاگرام را مشاهده کردید، حتما مقاله را هم بخوانید، تا اطلاعات کامل تری در خصوص دلت اکانت اینستاگرام به دست آورید.

فیلم آموزشی دیلیت اکانت اینستاگرام

 

صوت آموزشی دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی

در این قسمت روش دیلیت اکانت دائمی اینستا گرام را با هم یاد خواهیم گرفت، قبل از آن که وارد مراحل حذف کامل حساب کاربری خود شوید، حتما قسمت زیر را در خصوص اتفاقاتی که بعد از پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت دائمی می افتد، را مطالعه کنید.

بعد از حذف کامل اکانت اینستاگرام چه می شود؟

حتما این قسمت را قبل از دیلیت اکانت اینستاگرام مطالعه کنید، چون بعد از جذف اکانت اینستا گرام به صورت دائمی دیگر هیچ راه برگشتی نیست.

1-اطلاعات شما به صورت کامل پاک می شود

اطلاعاتی از قبیل: پست هایی که به صورت عکس یا فیلم گذاشته بودید، استوری هایی که آرشیو شده بود، هایلایت ها، کامنت ها، تمامی دایرکت ها و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید.

2-ایمیل شما دیگر برای اینستاگرام اعتبار ندارد!

ایمیلی که برای ساخت این اکانت از آن استفاده کرده اید را نمی توانید برای ایجاد یک اکانت دیگر استفاده کنید، پس در صورتی که می خواهید از این ایمیل در ساخت یک اکانت دیگر استفاده کنید.

از قسمت ویرایش اطلاعات پروفایل آدرس ایمیل را پاک کرده و در صورتی که تمایل داشتید یک آدرس دیگر جایگزین این آدرس فعلی کنید.

3-دیگر نمی توانید از نام کاربری اکانت حذف شده در جای دیگری استفاده کنید.

پس بهتر هست اگر می خواهید این اکانت را حذف کنید ابتدا نام را تغییر داده تا قابلیت استفاده در اکانت دیگری را داشته باشد.

فقط دقت داشته باشید بعد از این که نام را تغییر دادی اکانت جدیدی که زده اید را با همین نام جایگزین کنید تا کسی این نام را برای اکانت خودش برندارد.

4-با خاطرات اینتساگرام برای همیشه حداحافظی کنید

و در آخر این نکته را باید بدانید که وقتی اکانت خود را به صورت کامل حذف کردید، دیگر هیچ راه بازگشتی وجود نخواهد داشت. 

حالا اگر باز هم تصمیم به حذف اکانت اینستاگرام خود دارید، با من تا انتهای این مقاله همراه باشید.

نحوه دیلیت اکانت دائم اینستا گرام

برای دیلیت اکانت یا حذف دائمی اکانت اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

گام اول

نکته مهمی که در ابتدا باید به آن توجه کنید، این هست که، در داخل اپلیکیشن اینستاگرام امکانی برای دیلیت اکانت اینستاگرام شما فراهم نشده است.

پس باید از نسخه وب اینستاگرام برای دیلیت اکانت اینستا گرام خود اقدام کنید.

در قدم اول مرورگر گوشی یا کامپیوتر خود را باز کنید و به آدرس زیر بروید.

لینک دیلیت اکانت دائم اینستاگرام

اگر اکانت خود را قبلا در نسخه وب اینستاگرام باز کرده باشید، مستقیم وارد صفحه دیلیت حساب کاربری اینستاگرام می شوید، اما اگر تا به حال در نسخه وب وارد نشده باشید، باید نام کاربری و رمز عبور خود را در تصویری همانند تصویر زیر وارد کنید.

سپس به صورت خودکار وارد صفحه حذف اکانت اینستاگرام می شوید.

حذف-اکانت-اینستاگرام

گام دوم

پس از انجام موارد بالا، وارد صفحه دیلیت اکانت اینستاگرام می شوید.(همانند تصویر زیر)

سوال اولی که در این صفخه از شما پرسیده می شود این هست که:

چرا حساب خود را حذف می کنید؟ (Why are you deleting your account)

که باید از منوی کشویی یک دلیل برای حذف اکانتتون انتخاب کنید، اگر دلیل خاصی ندارید، می توانید Somrthing else را انتخاب کنید.

حذف-اکانت-اینستاگرام

گام سوم

پس از آن که دلیل حذف اکانت اینستاگرام خودتان را از منوی کشویی انتخاب کردید، در همان صفحه کادر جدیدی به شما نمایش داده خواهد شد، که در این کادر باید رمز عبور خود را وارد کنید.

بعد از این که رمز خود را وارد نمودید، روی دکمه Prementaly delet my account که در پایین این صفحه هست کلیک کنید.

احتمال دارد بعد از این که دکمه Prementaly delet my account را زدید یک سوال از شما پرسیده شود:

که آیا از دیلیت اکانت اینستاگرام خود مطمئن هستید؟

کافی است در جواب این سوال گزینه ok را بزنید، تا حساب اینستاگرام شما به صورت کامل دیلیت شود.

حذف-اکانت-اینستاگرام

اگر دقیقا طبق مراحل بالا پیش رفته باشید، اکانت اینستاگرام شما برای همیشه از اینستاگرام حذف شده است و با پیام زیر رو به رو می شوید:

Your account has been removed. We’re sorry to see you go

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]فقط دقت داشته باشید، روند کامل حذف اکانت اینستاگرام شما از 1 تا 24 ساعت احتمال دارد، طول بکشد.[/box]

حذف-اکانت-اینستاگرام

دی اکتیو کردن اینستا گرام

اگر شما نمی خواهید از اینستاگرام برای همیشه خداحافظی کنید و فقط قرار هست چند هفته ای از این اپلیکیشن فاصله بگیرید، جای درستی امده اید. در این قسمت یاد خواهید گرفت، که چگونه اینستا گرام خود را به صورت موقت دلیت کنید.

ختما قبل از اعمال تغییرات برای دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام، قسمت زیر را بخوانید، تا بفهمید بعد از دی اکتیو کردن برای اکانت شما چه اتفاقی خواهد افتاد.

وقتی اینستاگرام را دی اکتیو می کنیم چه اتفاقی می افتد؟

با این که تغییرات در این روش به شدت روش حذف دائم اینستاگرام نیست ولی باز هم برای اطمینان این قسمت را بخوانید  و بعد تصمیم به دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرم خود بگیرید.

1-عکس ها و ویدئو های شما برای هیچکس نمایش داده نمی شود.

وقتی اکانت اینستاگرام شما غیر فعال یا همان دی اکتیو شود، پست های شما برای هیچکس نمایش داده نمی شود.

البته این به معنی این نیست که مثل حالت دلیت اکانت اینستا گرام تمام پست ها و دیگر اطلاعات شما پاک خواهد شد، در واقع در این حالت همه اطلاعات شما وچود دارد.

ولی به دیگر کاربران نشان داده نمی شود و وقتی شما به حالت اکتیو که در ادامه گفته می شود برگردید، قادر خواهید بود تمامی اطلاعات خود از قبیل چت ها، پست ها و مابقی اطلاعات را مشاهده فرمایید.

ولی در حالت دی اکتیو فقط یک صفحه خالی به کاربران شما نشان داده می شود.

2-نام کاربری شما به instagrammer تغییر خواهد کرد.

وقتی کسی وارد پروفایل شما شود در حالت دی اکتیو نامی از شما نخواهد دید و نوشته Instagrammer را مشاهده می کند.

مراحل غیر فعال کردن موقت حساب اینستاگرام

مراحل را به ترتیب انجام دهید و زیر یک دقیقه اکانت خود را دی اکتیو کنید.

گام اول

همانند قسمت قبل که برای حذف اینستاگرام اقدام کردیم، در این مرحله هم ابتدا توسط مرورگر وارد وب سایت اینستاگرام شده، و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

دی-اکتیو-کردن-اکانت-اینستاگرام

گام دوم

بعد از این که وارد حساب کاربری خود شدید، گزینه Edit profile را بزنید.

دی-اکتیو-کردن-اکانت-اینستاگرام

گام سوم

بعد از این که وارد قسمت ویرایش پروفایل شدید. به پایین صفحه بیایید، و سپس روی گزینه Temporarily disable my account کلیک کنید، تا وارد صفحه دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام شوید.

اگر هم حوصله نداشتید که مراحل بالا رو برید، کافیه فقط روی لینک زیر کلیک کنید، تا به صفحه غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام هدایت شوی

لینک حذف موقت اکانت اینستا گرام

Deactivate-Instagram-1

گام چهارم

مثل قسمت دیلیت اکانت اینستا گرام در این مرحله هم از شما دلیل می خواهد، که چرا می خواهید حساب اینستاگرام خود را غیر فعال کنید، شما می توانید هر گزینه ای که تمایل داشتید را انتخاب کنید من گزینه Just need a break را می زنم.

و بعد از آن، از شما رمز عبور می خواهد.

دی-اکتیو-کردن-اکانت-اینستاگرام

 

پس از وارد کردن رمز به پایین صفحه بیایید و روی Temporarily Disable Account کلیک کنید.

بعد از کلیک روی گزینه مربوطه، یک پنجره برای شما باز می شود، و از شما سوال می کند، که می خواهید اکانت خود را به صورت موقت غیر فعال کنید، بعد از این که گزینه تایید زا در این پنجره بزنید اکانت شما غیر فعال می شود.

در بعضی مواقع دی اکتیو شدن اکانت اینستاگرام چند ساعت طول می کشد.

دی-اکتیو-کردن-اکانت-اینستاگرام

چه زمانی می توانم دوباره به اینستاگرام باز گردم؟

هز زمانی که اراده کنید، فقط اگر همین الان پیج خود را دی اکتیو کرده اید، بهتر است چند ساعت صبر کنید و بعد مرحله زیر را برای اکتیو کردن اینستاگرام انجام دهید.

چگونه دوباره اینستاگرام خود را اکتیو کنیم؟

برای اکتیو کردن حساب اینستاگرام کار خاصی نمی خواهد انجام دهید، کافی است، یک باز با گوشی یا با نسخه وب اینستاگرام وارد اکانت خود شوید و تمام. شما از حالت دی اکتیو خارجی شدید.

نکات مهم در خصوص دیلیت اکانت دائمی و موقت اینستاگرام

موارد زیر جزو سوالات پرتکرار در رابطه با دیلیت اکانت اینستاگرام هستند.

کلام آخر 

در نهایت امیدوارم از این آموزش استفاده لازم رو برده باشید، ولی به عنوان پیشنهاد آخر بهتر هست اگر صرفا برای سرگرمی از اینستاگرام استفاده می کردید و چون حجم اینترنت شما را کم می کرد می خواستید آن را حذف کنید، دست نگه دارید!

افراد خیلی زیادی هستن که در اینستاگرام تفریج نمی کنند و در واقع با تولید محتوای اصولی در حال فروش محصولات و خدمات خودشان هستند. درآمد خوبی رو هم دارن تجربه می کنند.

پس بهتر هست به جای این که بخواهید پیج خود را دیلیت کنید، به فکر ان باشید که در همان پیج یک کسب و کار پول ساز برای خود دست و پا کنید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]ممنون که این مطلب رو در وب راه مطالعه کردین، خوشحال میشیم اگه در قسمت دیدگاه ها، نظر شما رو در رابطه با این مقاله بخونیم.[/box]

امین قرائی نژاد

نویسنده
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. کسب و کار اینترنتی رویاهای من رو به واقعیت تبدیل کرد. دوست دارم هر چیزی که یاد گرفتم رو با شما تو "وب راه" به اشتراک بذارم.

دیدگاه‌ها

2 پاسخ به “دیلیت اکانت اینستاگرام فارسی ? دائمی و موقت + فیلم آموزشی”

  1. حمیده گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من همین الان از مسیری که آموزشش دادید اقدام کردم برای حذف کامل اکانت
    نوشت در ۲۱ آگوست دیلیلت خواهد شد یعنی ۶ شهریور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی
کپی رایت ۲۰۱۸ © وب راه