شادوبن چیست و چگونه از آن خلاص شویم؟ (به همراه ویدئوی آموزشی)

آخرین به روز رسانی در فوریه 15, 2020 توسط امین قرائی نژاد

فکر کنید کلی برای یک پیج اینستاگرام زحمت می کشید، کلی پست میذارید، فالوور جذب می کنید. بعد از گذشت یک مدت یهو متوجه می شید که تعداد لایک، ویو و کامنتتون به شدت افت کرده، متاسفانه باید خدمتتون بگم پیج شما احتمالا دچار شدوبن (shadow ban) شده، حالا اینکه ” شدوبن چی هست؟ ” و ” چطوری باید از شادوبن اینستاگرام خارج بشیم؟ ” رو تو این مقاله کاملا با هم بررسی می کنیم. 

فقط دقت داشته باشید که اگر نمی توانید کسی را فالو کنید، یا دیگر نمی توانید لایک و کامنت بگذارید به احتمال زیاد پیج شما بلاک شده است، نه شادوبن.

پیشنهاد می کنم مقاله چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ را حتما مطالعه کنید.

حتما علاوه بر فیلم متن مقاله را هم بخوانید، تا با جزئیات کامل تری از قضیه شادوبن اینستاگرام آشنا شوید. 

فیلم آموزشی شادوبن اینستاگرام

 

صوت آموزشی شادوین اینستاگرام

شدوبن (shadow ban) اینستاگرام چیست؟

شادوبن-چیست

شدوبن در واقع محدودیتی هست، که اینستاگرام برای اکانت هایی اعمال می کند، که قوانین اینستاگرام را رعایت نکنند. این باعث می شود که ابتدا هشتگ های پیج از کار بیافتند، یعنی اگر شما یک پست را با 10 هشتگ به اشتراک گذاشته باشید و فردی این 10 هشتگ را سرچ کند. پست شما را، آن بین نخواهد دید و مشکل دیگری که برای پیج شما در حالت شدوبن اتفاق می افتد. این هست که پست های شما دیگر به اکسپلورر اینستاگرام نخواهند رفت و علاوه بر این امتیاز نمایش پیج شما کاهش پیدا می کند، یعنی وقتی پستی بگذارید به تعداد کمی از فالوور ها آن پست نمایش داده می شود.

این مشکلات باعث می شود رشد پیج شما به شدت کند شود و مخاطب جدید وارد پیج شما نشده، در نهایت اینگیجمنت پیج شما کاهش پیدا کند و پیج به شدت از این موضوع ضربه خواهد خورد.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل:

نرخ تعامل نشان می دهد که فالوور ها تا چه حد با یک پیح یا پست درگیر شده اند. فاکتور هایی مثل تعداد لایک، تعداد فالوور، تعداد کامنت در تعیین اینگیجمنت نقش مهمی دارند.[/box] [box type=”error” align=”” class=”” width=””]نکته مهم:

شما موقع شدوبن (shadowban) شدن، هیچ اخطاری دریافت نخواهید کرد. (شدوبن اینستا گرام/ محدودیت سایه/ محدودیت نامحسوس)[/box]

حالا چرا اصلا اینستاگرام این قانون شدوبن را گذاشته است، علتش این هست که با این کار میخواهد جلوی ربات و کلا اقدامات فیک را بگیرد. برای همین اگر شما از خط قرمز های اینستاگرام رد شوید، پیج شما را شدوبن می کند. البته این موضوع موقتی هست اما اگر دوباره قوانین اینستاگرام را زیر پا بگذارید، جریمه سنگین و سنگین تر خواهد شد.

چطور بفهمیم شدوبن شده ایم؟

از-کجا-بفهمیم-شادوبن-شدیم

همانطور که در بالاتر اشاره شد، اینستاگارم هیچ پیامی یا اخطاری مبنی بر شادوبن شدن پیجتان به شما نمی دهد، یعنی ممکن هست همین الان که در حال خواندن این مقاله هستید، پیج شما شادوبن شده باشد، پس بهتر هست اقدامات زیر را انجام دهید تا متوجه شوید که شادوبن شده اید یا نه.

روش اول : چک کردن هشتگ ها

برای این کار باید یک پست بگذارید با هشتگ های خاص، منظور از هشتگ های خاص، هشتگ هایی هستند که تا به حال استفاده نشده باشند، به عنوان مثال این هشتگ می تواند نام و نام خانوادگی شما باشد (#امین_قرائی_نژاد). یا شاید یک هشتگی مثل (#چقدر_این_گلها_زیبا_هستند) باشد. فقط دقت کنید به هیچ عنوان از هشتگ های پرکاربرد مثل #پول،#انگیزشی و … استفاده نشود. و بعد از این که پست را با هشتگ خاص منتشر کردید.

سریعا زیر 5 دقیقه با یک اکانت دیگر که اکانت اصلیتان را فالو نکرده باشد، چک کنید ببینید آیا در آن هشتگ مربوطه پست شما نشان داده می شود یا نه. فقط نکته مهم این هست که هشتگ ها را در قسمت RECENT باید چک کنید، نه قسمت TOP. در ضمن پیج شما باید در حالت عمومی (public) باشد، نه حالت خصوصی (private).

سوالات پر تکرار چک کردن شادوبن اینستاگرام

اگر آن پست به شما نمایش داده شد مشکلی نیست، اما اگر آن پست را به شما نشان ندهد، خطر شادوبن شدن وجود دارد و احتمالا پیچ شما با این مشکل مواجه شده.

اگر دیدید هشتگ نشان داده نمی شود با چند اکانت دیگر هم چک کنید، اگر با تمام اکانت های دیگر باز هم پست شما را در هشتگ مربوطه نشان نداد، پس قطعا شما دچار شدوبن شده اید.

روش دوم : چک کردن از طریق وبسایت (توصیه نمی شود)

بعضی وب سایت ها هم هستند که به شما در تشخیص شادوبن شدن پیج کمک می کنند. ولی در بیشتر مواقع این سایت ها تشخیص اشتباه می دهند، پس بهتر هست از این وب سایت ها استفاده نکنید. با این حال اگر باز هم تمایل داشتید از این وب سایت ها استفاده کنید. کافیست در گوگل سرچ کنیدinstagram shadowban tester.

وقتی سرچ کردید، یک سری وب سایت را به شما نمایش می دهد، که درآنجا با وارد کردن اکانت به شما نشان می دهد، پیج شما دچار شادوبن شده است یا نه.

البته باز هم این نکته را متذکر می شوم که عملکرد این سایت ها مشخص نیست، یعنی ممکن هست نتایج را به شما اشتباه بگویند، من پیشنهاد می کنم که حتما از روش اول استفاده کنید.

پس تا اینجا متوجه شدیم که آیا پیج ما شدوبن شده یا نه.

بهتر هست قبل از اینکه بفهمیم چطوری از شر شدوبن (shadowban) اینستا گرام خلاص شویم، ببینیم اصلا چرا شدوبن شده ایم که دوباره مرتکب این اشتباه نشویم.

دلایل شدوبن چی هستند؟

شدوبن می تواند به دلایل متعددی اتفاق افتاده باشد، که در این قسمت به صورت کامل با هم بررسی می کنیم.

 1. استفاده از هشتگ های تکراری
 2. استفاده از هشتگ های زیاد
 3. استفاده از هشتگ های ممنوعه
 4. استفاده از ربات و برنامه های واسط
 5. گذر از محدودیت های اینستاگرام
 6. ریپورت شدن های متوالی
 7. عدم رعایت قوانین کپی رایت
 8. استفاده از یک اکانت در چند دستگاه
 9. استفاده بیش از حد از گروه های لایک و کامنت

1-استفاده از هشتگ های تکراری

یکی از رایج ترین کارهایی که باعث شادوبن شدن پیج شما می شود. استفاده از هشتگ های تکراری است، اگر در 5 پست پشت سر هم، بیشتر از 5 هشتگ تکراری استفاده شود، احتمال می رود که اینستاگرام پیج شما را شدوبن کند. این نکته را حتما مدنظر بگیرید. هشتگ گذاری اصول و قاعده خاص خودش را دارد، که باید حتما رعایت کنید.

2- استفاده از هشتگ های زیاد

مورد دوم استفاده نامناسب از هشتگ هست، احتمالا خیلی از پیج ها را دیده اید که 30 تا هشتگ مرتبط و غیر مرتبط برای پست های خود استفاده می کنند و زیر تمام پست ها این هشتگ ها را قرار می دهند.

این کار از نظر اینستاگرام اسپم شناسایی می شود، ما باید از هشتگ هایی استفاده کنیم. که مرتبط با پست های ما هستند و اگر فردی این کار را زیاد انجام دهد، یعنی از هشتگ های زیاد زیر تمام پست ها استفاده کند. اینستاگرام آن را اسپم تشخیص داده و احتمال این که پیج شدوبن شود، خیلی بالاست.

3- استفاده از هشتگ های ممنوعه

علاوه بر این یک سری هشتگ ها وجود دارند، که اصطلاحا به هشتگ های ممنوعه معروف هستند، مثل: beautyblogger# ، که اگر این هشتگ را سرچ کنید، می بینید که نوشته شده به علت استفاده نامناسب  از این هشتگ اینستاگرام این هشتگ را بسته و آن را از دسترس خارج کرده. (اگر از هشتگ ممنوعه استفاده کنید، سایر هشتگ های شما هم نمایش داده نمی شود)

دلایل-شادوبن-اینستاگرام

4-استفاده از ربات ها و برنامه های واسط

ربات هایی که برای جذب فالوور، پست گذاری اتوماتیک، افزایش لایک و کامنت و غیره استفاده می شوند، حتما منجربه شدوبن شدن نخواهند شد، اما این کار از نظر اینستاگرام غیر قانونی هست. و اگر هوش مصنوعی متوجه این شود که شما دارید از این ربات ها استفاده می کنید یا استفاده شما از این ربات ها زیاد شود. به راحتی شما را شادوبن می کند.

و علاوه بر این اگر شما رفتار ربات گونه از خود نشان بدهید، یعنی برای افزایش فالوور از روش های منسوخ شده مثل فالو-آنفالو استفاده کنید. باز هم احتمال دارد پیج شما دچار شادوبن شود.

در کنار این 4 دلیل اصلی، دلایل دیگری هم وجود دارند، که می توانند باعث شدوبن شوند، این دلایل قطعی نیستند، یعنی به این شکل نیست که اگر شما این موارد را انجام دهید حتما شادوبن شوید.

اما اگر استفاده از این موارد زیاد شود، در نهایت امتیازات منفی شما از طرف اینستاگرام زیاد شده و این موضوع می تواند باعث شدوبن شدن پیج شما شود.

5- گذر از محدودیت های اینستاگرام

دلیل بعدی گذر از محدودیت های اینستاگرام هست، اینستاگرام برای هر اکانتی با توجه به میزان فالوورها و اینگیجمنتش یک سری محدودیت ها گذاشته است، منظور از محدودیت این هست که شما در یک ساعت مشخص، یک تعداد محدودی می توانید لایک کنید، کامنت بگذارید، افراد را فالو یا آنفالو کنید و در طول روز هم به همین صورت وقتی از یک محدوده بیتشر این کار را انجام دهید، اینستاگرام شما را محدود می کند.

6- ریپورت شدن های متوالی

وقتی اکانت های زیادی شما را ریپورت کنند. اینستاگرام تشخیص می دهد که شما یک سری قوانین اینتساگرام  را رعایت نکرده اید، در نتیجه پیج شما را شدوبن می کند.

دایرکت های تبلیغاتی

یکی از دلایل ریپورت شدن این هست که به افرادی که شما را نمی شناسند دایرکت ارسال کنید. (مخصوصا اگر این دایرکت تبلیغاتی باشد) افرادی که به آنها این نوع دایرکت ها را ارسال کرده اید به احتمال زیاد شما را ریپورت می کنند. یا یک اشتباهی که خیلی از افراد مرتکب می شوند این هست که از ربات برای ارسال اتوماتیک دایرکت استفاده می کنند. 

مسابقات اینستاگرامی

یکی دیگر از مواردی که احتمال دارد پیج شما ریپورت شود. برگزاری مسابقه غیر اصولی هست. منظور مسابقاتی هست که در ازای هدیه به فالوور ها گفته می شود دوستان خود را زیر یک پست مشخص شده منشن کنند، شما وقتی فردی را زیر پستی منشن می کنید، ممکن هست فرد از این کار شما ناراحت شود و پیج برگزار کننده مسابقه را ریپورت کند. پس اگر خواستید مسابقه ای برگزار کنید حتما با اصول درست این کار را انجام دهید تا منجر به ریپورت شدن و در نهایت شدوبن شدن شما نشود.

7- عدم رعایت قوانین کپی رایت

یکی دیگر از مواردی که باعث شادوبن شدن پیج اینستاگرام شما می شود، عدم رعایت قانون کپی رایت است. اگر شما از پیج های دیگر محتوایی را می خواهید در پیج خود بگذارید، حتما باید آدرس پیج اصلی را در دو خط اول کپشن ذکر کنید. در غیر اینصورت احتمال دارد پیج شما شادوبن شود و گاها منجر به اکشن بلاک شدن پیج هم می شود. البته علاوه بر این مورد برخی از آهنگ ها و فیلم ها هم دارای خق مالکیت هستند. که بهتر هست از استفاده آن ها در پست های خود، خودداری کنید.

چون گاها اتفاقات بدتری از شادوبن شدن و اکشن بلاک شدن برای پیج های افرادی که از محتوای کپی در پیج های خود استفاده کرده افتاده و آن این بوده که پیج بصورت کامل بسته شده، فکر کنید یک پیج با 300 هزار دنبال کننده به خاطر عدم رعایت قوانین کپی رایت بسته شده، پس ارزش ندارد که حتی یک باز از این قانون اینستاگرام تخطی کنیم.

8-استفاده از یک اکانت در چند دستگاه

یکی دیگر از دلایل شادوبن شدن که نسبت به بقیه ارزش کمتری دارد، این هست که شما از یک اکانت در بیشتر از 3 دستگاه استفاده کنید. شما با این کار  به هوش مصنوعی اینستاگرام این پیام را می دهید که بیشتر از یک نفر هستید، اینستاگرام هم فکر می کند آن دو نفر دیگر ربات هستند و در نهایت پیج شما را شادوبن می کند.

9- استفاده بیش از حد از گروه های تب لایک اینستاگرام

و مورد آخر که خیلی در پیج های نسبتا بزرگ رخ می دهد، استفاده بیش از حد از گروه های تب لایک هست، تب لایک به روشی در اینستاگرام گفته می شود، که در آن ادمین های پیج ها در گروه های اینستاگرام و تلگرام دور هم جمع می شوند و پست های یک دیگر را لایک می کنند. به دلیل لایک شدن پست ها در دقایق اولیه توسط ادمین ها با پیج های خودشان این پست ها به کاربران بیشتری نمایش داده می شود و احتمال به اکسپلورر رفتن پست ها افزایش پیدا می کند.

در نهایت این کار سرعت رشد پیج شما را افزایش می دهد، اما استفاده زیاد از تب لایک باعث می شود که اینستاگرام به این موضوع پی ببرد و پیج شما را شادوبن کند.

تا به اینجا دلایل اصلی شادوبن شدن پیج های اینستا گرامی را با هم بررسی کردیم، حتی اگر پیج شما شادوبن نشده بهتر هست از انجام موارد بالا خودداری کنید تا دچار شادوبن نشوید و اگر پیج شما شادوبن شده بعد از خارج شدن از حالت شادوبن به هیچ وجه از این مواردی که به آنها اشاره شد استفاده نکنید چون دفعه دوم که شما شادوبن شوید مسلما جریمه سنگین تری برای پیج شما اعمال خواهد شد.

چگونه از شدوبن اینستاگرام خارج شویم؟

چگونه-از-شادوبن-اینستاگرام-خارج-شویم

حالا می رسیم به مهمترین قسمت این مقاله این که اگر شادوبن شدیم، چه راه هایی هست که از این حالت خارج شویم. و دوباره پیج به همان روال سابق لایک و کامنت بگیرد و بقیه موارد، در ادامه راه هایی را یاد خواهیم گرفت تا از شادوبن شدن خلاص شویم.

شایعه شده

متاسفانه برخی افرادی که با الگوریتم های اینستاگرام آشنایی ندارند، فکر می کنند که اگر دیگران برایشان کامنت انگلیسی بگذارند از شدوبن خارج می شوند، شما با این روش از شدوبن خارج نخواهید شد.

اگر به هر هر کدام از دلایل بالا پیج شما شادوبن شده، می توانید از موارد زیر برای رفع شدوبن پیج خودتان استفاده کنید.

 1. هشتگ ها را پاک شوند
 2. دسترسی ربات را قطع کنید
 3. قطع دسترسی همه اپلیکیشن ها
 4. از برنامه های تغییر دهنده IP استفاده نکنید
 5. مدت کوتاهی فعالیت نکنید
 6. قسمت وب سایت را از بایو پیج پاک کنید
 7. به اینستاگرام گزارش بدهید

1-هشتگ ها را پاک کنید

اگز از هشتگ های تکراری زیر پست های خود استفاده کرده اید آنها را باید پاک کنید، فقط دقت داشته باشید این کار را به یک دفعه برای همه پست های خود انجام ندهید.

و علاوه بر این 20 پست آخر پیج را جک کنید، ببینید هشتگ های ممنوعه استفاده شده یا نه، در صورتی که حتی از یک هشتگ ممنوعه استفاده شده بود، بهتر هست علاوه بر حذف هشتگ ممنوعه ما بقی هشتگ ها را هم پاک کنید که سریع تر از شادوبن اینستاگرام خارج شوید.

2-دسترسی ربات را قطع کنید

همانطور که در بالاتر اشاره شد، یکی دیگر از عواملی که منجربه شادوبن شدن پیج ها می شود این هست که از ربات ها استفاده کرده اند. باید ارتباط ربات را با پیج قطع کنید، بعد از اینکه ربات را خاموش کردید. پسوردتان را نیز تغییر دهید، تا دیگر آن ربات به اکانت شما دسترسی نداشته باشد.

3-قطع دسترسی همه اپلیکیشن ها

ممکن است علاوه بر ربات از یک سری برنامه های واسط قبلا استفاده کرده باشید، که الان یادتون نیست که اون برنامه ها چی بودن؟

برای این که این برنامه ها را از اینستاگرام خود جدا کنید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا از طریق مرورگر (نه از طریق اپلیکیشن) وارد پیج اینستاگرام خود شوید، به قسمت تنظیمات رفته و گزینه authorized apps را بزنید. (در این قسمت وقتی کلیک می کنید یک سری برنامه ها را به شما نشان می دهد که به اینستاگرام شما دسترسی دارند، بهتر هست وقتی شدوبن شدید.) گزینه revok access را بزنید.( تا این دسترسی به اکانت شما توسط آن برنامه ها کاملا قطع شود.)

4-از برنامه های تغییر دهنده IP استفاده نکنید

سعی کنید از برنامه های تغییر دهنده IP برای ورود به اینستاگرام استفاده نکنید، زیرا که این گونه عمل کردن باعث می شود آی پی های مختلفی به اینستاگرام مخابره شده و از این رو اینستاگرام به پیج شما شک می کند و شدوبن اتفاق خواهد افتاد.

5-مدت کوتاهی فعالیت نکنید

3 تا 4 روز هیچ فعالیتی نداشته باشید. یعنی نه لایک و کامنت بگذارید، نه فالو و آنفالو کنید به هیچ وجه پست و استوری هم نگذارید.

6-قسمت وب سایت را از بایو پیج پاک کنید

اگر تو قسمت وب سایت آدرس سایت های مختلف مخصوصا کانال یا گروه های تلگرامی را زده اید، پاک کنید

7-به اینستاگرام پیام بدهید

در کنار همه این فعالیت ها می توانید در قسمت help report problem هم بنویسید که یک سری هشتگ های من نمایش داده نمی شود و این را برای اینستاگرام ارسال کنید.

به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

_ابتدا وارد قسمت Settings شوید.

_در مرحله بعد روی قسمت Help کلیک کنید.

_سپس گزینه Report a Problem را انتخاب کنید.

 

خارج-شدن-از-شادوبن-اینستاگرام

_ بعد از انتخاب گزینه Report a Problem متنی شبیه به متن زیر را بنویسید و سپس ارسال کنید.

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]Hi instagram support. Please help me. When i use hashtags on my post still not going in that hashtags and no one can see my post on thats hashtags. Please help me. Thanks Dear Support[/box] [box type=”error” align=”” class=”” width=””]فقط دقت داشته باشید به هیچ وجه نگویید که پیج شما شدوبن شده، فقط به این اشاره کنید که پست ها در هشتگ های مربوطه نمایش داده نمی شود.[/box]

خارج-شدن-از-شادوبن-اینستاگرام

بعد از انجام این چند مورد که در بالا به آن اشاره شد، از شر شادوبن اینستاگرام خلاص می شوید.

مدت زمان شادوبن

با توجه به تحقیقات انجام شده، مدت زمان شادوبن اینستاگرام از 2 روز تا 2 هفته ممکن است طول بکشد. اما با کارهایی که در قسمت چگونگی خروج از شادوبن گفته شد، مطمئنا این زمان کاهش پیدا می کند.

شادوبن شدن بخاطر پست های سردار سلیمانی

چند هفته ای هست که تعداد زیادی از دوستان در اینستاگرام و وب سایت به بنده پیام می دهند، که بخاطر گذاشتن پست یا استوری از سردار سلیمانی با مشکلاتی مثل:

 1. شادوبن شدن پیج
 2. عدم برگذاری لایو
 3. بلاک شدن پیج

مواجه شده اند، این آپدیت را به مقاله اضافه کرده ام تا مشکل این دوستان حل شود. 

قبل از هر چیزی بگم جای هیچ نگرانی نیست، فقط کاری که در ادامه گفته شده رو انجام بدین، درست میشه 🙂

در زیر تک تک مشکلاتی که بخاطر گذاشتن پست سردار سلیمانی به وجود آمده را بررسی می کنیم و قدم به قدم آن را حل می کنیم:

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]دقت کنید:

در ادامه گفته شده که باید متن هایی را به Report اینستاگرام ارسال کنید، توجه داشته باشید که حتما باید برنامه تغییر دهنده آی پی (ف..ی..ل..ت..ر_ش..ک..ن..) خود را روشن کنید، در غیر اینصورت پیام ارسال نخواهد شد.[/box]

شادوبن شدن بخاطر گذاشتن پست سردار سلیمانی

در صورتی که بخاطر گذاشتن پست های سردار سلیمانی پیج شما شادوبن شده، متن زیر را به Report اینستاگرام ارسال کنید، بعد از 48 ساعت پیج شما از حالت شادوبن خارج می شود.

Hi, i’ve noticed that my instagram account has been suspended. i don’t know? The reason for this blokage. but you should know that i’m a real person. My hashtags are not visible. Would you please recheck my suspension. Thanks

متن_ارسالی_برای_رفع_شادوبن_اینستاگرام_برای_پست_گذاری_سردار_سلیمانی-

عدم برگذاری لایو اینستاگرام بخاطر گذاشتن پست سردار سلیمانی

در صورتی که لایو نمی توانید بگذارید و با پیامی از طرف اینستاگرام رو به رو می شوید، همان متن بالا را ارسال کنید با این تفاوت که به جای My hashtags are not visible از I can’t leave the living استفاده کنید.

مانند تصویر زیر

متن_ارسالی_برای_عدم_برگذاری_لایو_اینستاگرام_بخاطر_پست_گذاری_سردار_سلیمانی-

بلاک شدن بخاطر گذاشتن پست سردار سلیمانی

در صورتی که بلاک شده اید، متن اول را بدون My hashtags are not visible ارسال کنید.

مانند تصویر زیر

متن_ارسالی_برای_رفع_بلاک_اینستاگرام_برای_پست_گذاری_سردار_سلیمانی-

بعد از 48 ساعت که این پیام ارسال شد، بسته به موضوع شما مشکل شما حل خواهد شد.

سوالات پر تکرار خروج از شادوبن اینستاگرام

سوالات-پر-تکرار-خارج-شدن-از-شادوبن-اینستاگرام

در این قسمت سوالات پر تکرار در خصوص خروج از شدوبن اینستا گرام را مورد بررسی قرار می دهیم، تا دیگر هیچ ابهامی در این خصوص وجود نداشته باشد.

سوال: چرا پیام من برای اینستاگرام در رابطه با شادوبن اینستاگرام ارسال نمی شود؟

پاسخ: برای ارسال پیام خارج شدن از شدوبن اینستا گرام باید، دقایقی از ابزار های تغییر دهنده آی پی استفاده کنید، تا پیام شما ارسال شود.

بعد از ارسال موفق پیام باید به شما یک پیام در این خصوص نشان داده می شود.

سوال: روی پیج من ربات افزایش فالوور نصب بود، اما بعد از چند روز یک پیام از طرف اینستاگرام اومد که گفته بود باید رمز رو عوض کنید وقتی رمز رو عوض کردم، دیدم که لایک و ویوم کاهش پیدا کرده، آیا شدوبن شدم؟

پاسخ: در این خصوص باید هشتگ هایتان را چک کنید که در ابتدای این مقاله آمده است. و در صورتی که شادوبن شده بودید، جای هیچ گونه نگرانی نیست، به ترتیب کارهایی که در همین مقاله برای خارج شدن از شادوبن اینستاگرام گفته شده است را انجام دهید.

سوال: لایک و ویو پیج اینستا گرامم اومده پایین شادوبن شده ام؟

پاسخ: یکی از دلایل این امر شادوبن اینستاگرام است ولی باید چک شود، علاوه بر این شما می توانید مقاله نحوه گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام را نیز مطالعه کنید، تا لایک و ویوی شما نیز افزایش پیدا کند.

نتیجه گیری

اگر شما بخواهید از روش های غیر متعارف برای بالا بردن فالوور یا اینگیجمنت پیج استفاده کنید، شاید در یک مدت محدود جواب بگیرید ولی در واقع پیج شما صدمه می بیند و به صورت کلی بهتر هست تابع قوانین اینستاگرام رفتار کنید تا دچار این چنین محدودیت هایی نشوید، امیدوارم از این مقاله استفاده کامل را برده باشید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]ممنون که این مطلب رو در وب راه مطالعه کردید، خوشحال میشیم اگه در قسمت دیدگاه ها، نظر شما رو درباره این مقاله بخونیم.[/box]

منبع: وب راه

 

 

 

 امین قرائی نژاد

نویسنده
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. کسب و کار اینترنتی رویاهای من رو به واقعیت تبدیل کرد. دوست دارم هر چیزی که یاد گرفتم رو با شما تو "وب راه" به اشتراک بذارم.

دیدگاه‌ها

57 پاسخ به “شادوبن چیست و چگونه از آن خلاص شویم؟ (به همراه ویدئوی آموزشی)”

 1. حامد گفت:

  کارت عالیه ایوووول . هم تو اینستا هم محتوایی که تولید کردی . موفق باشی

 2. متین گفت:

  سلام.بنده یک پروژه ای را شروع کردم و نیاز به همکاری شما در این پروژه دارم.اگر مایل به همکاری می باشید به ایمیلم پیام بدهید تا جزییات پروژه در اختیارتان قرار بگیرد. با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما !

 3. محمود گفت:

  سلام،وقت بخیر
  من از هشتگ زیاد استفاده میکنم ولی از هشتگ ممنوعه استفاده نمیکنم و هشتگهام مرتبطن ولی از هفته گذشته آمار بازدید پستهام به یکباره افت شدیدی پیدا کرده. هشتگ مخصوص خودم رو با اکانت دیگه خودم سرچ کردم پستام اومد. احتمال داره شادوبن شده باشم؟

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر شما شادوبن نشده اید، ولی امتیاز نمایش به دلیل استفاده غیر اصولی از هشتگ ها از شما گرفته شده، حداکثر از 12 هشتگ مرتبط با پست هایتان استفاده کنید.

   • محمود گفت:

    ممنون از پاسختون.
    الان نزدیک ۵۰ روزه که دچار افت شدید بازدید شدم،هشتگهام رو که چک میکنم تو قسمت ریسنت میان ولی تو تاپ هشتگ اصلا نمیرن حتی اگه بازدید پست به نسبت خوب باشه و اگرم برن خیلی باید بری پایین تا ببینیشون یعنی از پستای قدیمیم هم پایین تر میرن. فقط تو هشتگهای کم کاربرد( مثلا زیر ۱۰۰ بار استفاده شده) تو تاپ هشتگ میرن.
    پستام هم خیلی کم تو اکسپلور میرن اگرم برن بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ ویو نمیگیرن.
    نمیدونم پیجم چش شده و چرا اینجوریه!

    • امین قرائی نژاد گفت:

     سلام وققتون بخیر
     برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام و افزایش تعامل توی پیجتون باید یک سری موارد رو رعایت کنید که توی مقاله رفتن پست به اکسپلور اینستاگرام نکاتی رو در این خصوص گفتم، مقاله رو بخونید، نرخ تعامل پیج حتما افزایش پیدا می کنه، در غیر اینصورت می تونید به شماره 09391418067 در واتساپ پیام بدید و مشاوره رایگان در این خصوص دریافت کنید.
     لینک مقاله رفتن پست به اکسپلور اینستاگرام
     https://webrah.com/instagram-explore/

     با تشکر از شما

     • محمود گفت:

      بازم ممنون از راهنماییتون.
      خیلی جاها پیام دادم و جوابمو ندادن.
      ولی شما لطف کردین و هر بار پاسخ دادین.
      واقعا لطف کردین…?

     • امین قرائی نژاد گفت:

      خواهش می کنم، هر سوال دیگه ای هم داشتید بفرمایید تا با هم حلش کنیم .?

     • عمر گفت:

      سلام. اقا دمت گرم. مراحلو انجام دادم. منتها برای تمام پستام، حوساسم نبود. نمیخام گزارش هم بفرستم برای اینستاگرام. امیدوارم تا 4روز دیگه درست بشه.
      ببببیننن خیلللی ممنونم

     • امین قرائی نژاد گفت:

      سلام
      باز هم اگر مشکلی بود میتونید تو دایرکت اینستاگرام از آی دی زیر بپرسید

      https://www.instagram.com/amingharaeinezhad/channel/

 4. محمود گفت:

  ممنون از پاسختون.
  الان نزدیک ۵۰ روزه که دچار افت شدید بازدید شدم،هشتگهام رو که چک میکنم تو قسمت ریسنت میان ولی تو تاپ هشتگ اصلا نمیرن حتی اگه بازدید پست به نسبت خوب باشه و اگرم برن خیلی باید بری پایین تا ببینیشون یعنی از پستای قدیمیم هم پایین تر میرن. فقط تو هشتگهای کم کاربرد( مثلا زیر ۱۰۰ بار استفاده شده) تو تاپ هشتگ میرن.
  پستام هم خیلی کم تو اکسپلور میرن اگرم برن بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ ویو نمیگیرن.
  نمیدونم پیجم چش شده و چرا اینجوریه!

  • Sajad گفت:

   سلام من یه پیج دارم که شادوبن شد و بعد از مدتی فهمیدم خارج شده و وقتی هشتگ ها رو استفاده میکنم پست ها رو نشون میده اما الان ۲ ماهه که پیج هیچ رشدی نداشته و از شادوبن هم خارج شدم اما پست ها اکسپلور نمیره،،،ممنون از شما

   • امین قرائی نژاد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    حتما متن انگلیسی موجود در این مقاله به ریپورت اینستاگرام ارسال کنید و برای رفتن پست به اکسپلور اینستاگرام آخرین مقاله وب سایت را مطلاعه بفرمایید.

   • سرمه گفت:

    من پیجم فروشگاه الکترونیکه، بعد از پست برای سردار شادو بن شدم
    الان هشتک هام کار میکنه ولی پستام تو اکسپلور نمیره، تازه فکر میکنم به تعداد محدودی از فالوورام پستام نمایش داده میشه
    به نظرتون ممکنه این محدودیت دایمی باشه؟ به شدت دارم ضرر میدم

  • محمد حکیمی گفت:

   سلام – مشکل منم مثل شماست – از شادوبن و بلاک لایو گرفتن دراومدم ولی پست هام قسمت Top نمیره فالوورهام در حال ریزشه و ویو پست هام به یک سوم کاهش پیدا کرده !

 5. محمد حکیمی گفت:

  سلام خسته نباشید – کلی گشتم و بهترین اموزش رو اینجا دیدم – آیا شادوبن موقتیه یا دائمی ؟ یعنی شده کسی شادوبن بشه و درنیاد از این محدودیت!؟

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شادوبن موقتی هست، همین موارد موجود در مقاله رو رعایت کنید، کمتر از 48 ساعت پیج به حالت اول خود بر میگردد.

   • محمد حکیمی گفت:

    سلام – رعایت کردم ولی فکر میکنم که حالاها برنمیگرده هیچ وقت هم اینطور نشده بود تازه به ۱۰۰k رسیده بودم که بعد ماجراهای گذاشتن استوری سردار و حتما ریپورت چند نفر اینجور شده ! الان هم 95.5K شده

    • امین قرائی نژاد گفت:

     سلام وقتتون بخیر نه قابل برگشت هست، حتما در واتساپ به شماره زیر پیام دهید تا بهتر راهنماییتون کنم:
     09391418067

    • مرتضی گفت:

     سلام آقای قرائی خوب هستین خواهش میکنم بهم کمک کنید من یک پیج خبری رسانه ای دارم مربوط به7شهرستان جنوب کرمان موقع شهادت سردار پست وکلیپ گذاشتم شادوبن شدم ولایو مسدود شدبلافاصله پستهارابااخطارحذفشون کردم لایوم دوماه قبل خوب شد ولی بازدید نرخ تعامل کم. شده مثلأ من 30کابودم تا35تا40هزارویومیخوردالان از20تابه زورمیرسه، تازه فهمیدم من 3سال پیش هم کلی پست از سردارداشتم ک الان چندشبه دارم پاکشون میکنم واینکه من حدود15تاهشتک اختصاصی داشتم برای حدود2هزارپست پشت سرهم استفاده شون کردم رشدپیجم ونرخ تعامل وبازدیدم فوق العاده بود الان ازبهمن فقط7کارشدکردم ک حداقل ویو واکسپلور واندازه وقتیه ک 30 کابودم حتی کمترازاون چیکارکنم خواهش میکنم کمکم کنید

     • امین قرائی نژاد گفت:

      سلام وقتتون بخیر از پیج کاریتون به اکانت زیر در اینستاگرام پیام بدید تا بررسی بشه
      amingharaeinezhad

 6. عبدالرحمن عالیشاه گفت:

  آقای قرائی نژاد
  سلام
  وقتتون بخیر
  امروز پیجم برای چهارمین بار محدود شده(بازید و افزایش فالور بشدت کم شده)
  و اینستاگرام چهارتا از پست هام رو حذف کرده

  در بخشِ گزارش مشکل (report a problem) آیا همین متنی ک شما درج کردین، بعنوان بخشِ پایانی کار، متناسب با مشکلی ک عرض کردم، کافی هست… یا اینکه باید چیزهای دیگه ای هم به متن اضافه کنم؟
  سپاسگزارم

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر تو اینستاگرام به این آی دی amingharaeinezhad@ پیام بدید تا بهتر بتونم راهنماییتون کنم

 7. AffiliateLabz گفت:

  Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

 8. علی گفت:

  سلام اموزش عالی بود ممنون فقط من می خوام گذارش بفرستم فیلتر شکن روشن ولی پیام ارسال نمیشه لطفا اطفاکمکم کنید

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر معمولا دفعه اول ارسال درست انجام نمیشه، چند بار تکرار بفرمایید.

 9. بهزاد نوری گفت:

  سلام وقتتون بخیر پیج من شدوبن شده و پیجم کاری هستش و روزانه سفارش دارم و نمیتونم سه روز از پیجم استفاده نکنم چکار باید انجام بدم

 10. amir گفت:

  سلام ببخشید من رفع شدوبن شدم ولی پستهام همچنان تو اکسپلورر نمیرن.یعنی هشتگهایی که قبل شدوبن استفاده میکردم الان نباید استفاده کنم؟و سوال بعدی اینکه آیا ساختن حساب فیسبوک و اتصال پیجم به اون تو رفع شدوبن و رفتن به اکسپلورر موثره؟

 11. نوید گفت:

  سلام، وقت بخیر
  اگر آمار بازدید شدیدا افت کرده باشه، اما با روش های گفته شده مشخص بشه که شدوبن نیست، اونموقع باید چیکار کرد؟

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله امکان افزایش امتیاز نمایش هست،
   از پیج کاریتون به آی دی زیر در اینتساگرام پیام بدید،
   amingharaeinezhad

   • مسعود گفت:

    سلام . وقتی شادوبن میشی پرایوت کردن پیج الزامیه یا لزومی نداره؟؟ آخه من از چند نفری پرسیدم اونام راه کار های شمارو گفتن یه علاوه اینکه پیجو پرایوت کنم

 12. احمد مقدم گفت:

  سلام جناب قرائی نژاد
  من بعلت گذاشتن چندتا کلیپ از سردار سلیمانی از بیست دو بهمن سال پیش تا الان ؛؛ پستهایی که در پیجم میذارم در فضای اکسپلور نمایش داده نمی‌شود؛؛ و مطمئن هستم که شادوبن شدم ؛؛چون پنج پیام هشدار از اینستاگرام دریافت کردم که سه تای پیامها برا پستای من و دوتای دیگر بخاطر کلیپ های سردار سلیمانی بود،،، چندین بار پیجم رو خصوصی کردم و فعالیتی نکردم؛؛ ولی متاسفانه هیچ تغییری در پیجم بوجود نیامد و همچنان هر پستی که میذارم در فضای اکسپلور نمایش داده نمی‌شود؛؛ لطفا راهنمایی کنید. متشکرم

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در واتساپ به شماره زیر پیام بدهید و پیج کاری خودتان را بفرستید، تا در این رابطه بتوانم بهتر راهنماییتان بکنم
   09391418067

 13. محمد گفت:

  سلام من یک پیج پرایوت دارم که ۳ تا پست داره
  ولی وقتی یک نفر که منو فالو نکرده پیج من رو میبینه میزنه صفر پست
  شدوبن شدم؟

 14. عرفان گفت:

  سلام و عرض ادب
  یک سوال داشتم ، شادوبن اینستاگرام میتونه بی طور کلی پیچ رو غیر فعال و حذف کنه و صاحب پیچ مجبور بشه یک پیچ جدید راه اندازی کنه ؟؟؟

 15. Saman گفت:

  سلام و خسته نباشید
  پیج من بیشتر از یک هفته هست افت شدید فالور و ویو و لایک برخلاف سابق پیدا کرده اما چک کردم هشتگ ها کار میکرد علتش چی میتونه باشه؟
  محتواهایی ک تولید میکنم ویدیو هست و کپی نیست و اینکه یه کار اشتباهی ک میکردم خیلی موقع ها هشتگ هارو کپی و پیست میکردم ولی یه جندتاش رو تغییر میدادم آیا علتش این میتونه باشه؟
  چیکار کنم پیج به حالت سابق برگرده؟

  و اینکه حتی اگه شادو بن نشده باشم چه پیامی به اینستا بدم تا بدونم علت چیه؟
  ممنون میشم کمک کنید و جواب بدین??

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقت بخیر
   به شماره زیر در واتساپ پیام دهید تا مشکل پیج بررسی شود.
   09391418067

 16. nafas گفت:

  سلام‌.وقت بخیر پیج من بالای ۳ ماه هست که شادوبن شده و تمام مراحلی که قید کردید رو امتحان کردم اما گزارشی برای اینستاگرام ارسال نمیشه متاسفانه واقعا کلافه شدم خیلی وقته در تلاشم از شادوبن خارجشش کنم اما بی فایده هست …?

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر برای ارسال گزارش حتما باید از برنامه های تغییر دهنده ip استفاده شود در غیر اینصورت پیامی ارسال نخواهد شد

 17. امیر حسین غزاله گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  .
  من کارم فروش اسباب بازی هست
  .
  .
  پست هام قبلا 100 تا 150 تا لایک میگرفت
  ولی امروز و دیروز کلا 30 تا گرفته
  .
  داخل هشتگ ها هم با یک پیج دیگه رفتم سرچ کردم کار میکرد
  .
  از هشتگ های ممنوع هم استفاده نکردم
  .
  .
  ولی داخل یکی از پست هام 30 تا هشتگ زدم و توی یک برنامه انفالویاب رمز پیجمو دادم بهش
  .
  به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه؟؟
  .
  .
  ممنون بابت وقتی که گذاشتین❤️

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   مشکل شما قابل حل هست، لطغا برای بررسی بیشتر پیج فروشگاهی خود به شماره زیر در واتساپ پیام دهید.
   09391418067

 18. رومینا گفت:

  سلام خسته نباشید من اینکارو برای اینکه بفهمم شادوبن شده اون کارو انجام دادم اما پستمو اورد پس شادوبن نشدم اما post insghts ام همش به این صورت شده. N/A و نمیدونم چراا لطفااا جوابمو بدید

  • امین قرائی نژاد گفت:

   سلام وقتتون بخیر در صورتی که تازه پیج رو بیزینسی کرده باشید برای پست های قبلی این مورد به شما نشان داده نمی شود، و برای پست های جدید آمار را به شما نشان می دهد.

 19. امیرحسین قبیتی زاده گفت:

  سلام
  من یه چیزو نفهمیدم، نباید در 1 پست هشتگ تکراری بزاریم یا نباید مثلا هشتگی که روی پست قبلیم گزاشتم رو روی بقیه پست هام بزارم؟؟

 20. مهدی گفت:

  سلام چرا مدتیه پیجم داخل سرچ اینستا آخرین مورد نمایش داده میشه؟بیشترین تعامل و فالور رو دارم بین هم نوع ها

 21. مستفا گفت:

  سلام جناب امین
  من قسمت بیوگرافی از هشتک استفاده کردم ایا لازمه اونا رو هم مث بیو پاک کنم، ضمن اینکه شما گفتید هشتک های تکراری رو حذف کنم ولی من از هزار پست، میشه گفت هشتصدتاش هشتک تکراری هست به این صورت که سی تا هشتک مرتبط با پیجم داشتم زیر هر پستی پیست می کردم اگه بخوام همه رو پاک کنم چند هفته طول میکشه، من به همون ده پست اخر اکتفا کردم،
  مورد بعدی اینکه خیلی ها میگن بعد. انجام اینکارها از اکانت خارج بشیم، آیا لازمه به نظرتون
  ضمنا من قبل از اینکه با وب راه آشنا بشم و این مقاله رو بخونم، مقاله های قبلی رو که می خوندم یکی گفته بود پسورد و ایمیل و شماره موبایل تونو عوض کنید و من همین کارو کردم،
  باز ی مقاله خوندم که خلاف اینو گفته بود که با عوض کردن اینا اینستا فک میکنه شما پیج تونو فروختید و مجازات بیشتری براتون در نظر میگیره، نظر شما چیه
  سوال اخر اینکه من یه پست در مورد یکی از شخصیت های ص. پ. ا. ه، گذاشته بودم که اینستا حذفش کرد و اخطار داد و چند روز بعدش به این بلا مبتلا شدم، حالا بنظرتون از راه حل های که برای صردار گذاشتید استفاده کنم بهتر نیست چون، اونم یه شخصیت طروریصطی تشخیص داده بود هم این شخصیتی که من راجع بش پست نوشتم، فقط تورو خدا جواب بدین من با این پیج ی خانواده رو نون میدم اگه از دستش بدم دیگه هیچی واقعا امیدی هست که برگرده چون قبل از این موضوع ی مشتری داشت پنج میلیون الانم اون میگه با همین وضعیت من اینو همون قیمت می خوام بنظرتون اگه درست نمیشه بفروشمش اگه امیدی هست منتظر بمونم، فقط اگه درست بشه دعاتون می کنم و هرچی بتونم سایت تون رو تبلیغ می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی
کپی رایت ۲۰۱۸ © وب راه