تولید محتوا در اینستاگرام + 5 ویدئوی آموزشی

آخرین به روز رسانی در می 13, 2020 توسط امین قرائی نژاد

خیلی از پیج ها را در اینستاگرام می بینیم، که یکی دو ماه فعالیت می کنند و می گویند از اینستاگرام نمی شود کسب درآمد کرد، و پیج را ول می کنند به امان خدا، در صورتی که اگر اصول تولید محتوا در اینستاگرام را رعایت می کردند، مطمئنا همان ماه اول به درامد خوبی می رسیدند.

در این مقاله به صورت اصولی و گام به گام می خواهیم تولید محتوا اینستاگرام را یاد بگیریم، با من تا آخر این مقاله آموزشی همراه باشید.

تولید محتوا در اینستاگرام

همانطور که در بالاتر هم اشاره شده شما اگر با اصول و استاندارهای تولید محتوا در اینستاگرام آشنا باشید، به راحتی می توانید فروش خوبی را تجربه کنید، البته بهتر است در کنار خواندن این مقاله و یادگیری اصول تولید محتوا سری هم به مقاله زیر بزنید، تا با ترفند های مختلف فروش در اینستاگرام هم آشنا شوید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید: فروش در ایستاگرام + 5 ویدئوی اموزشی

وقتی حرف از تولید محتوا در محیط اینستاگرام می شود، خیلی از افراد فکر می کنند، باید عکس محصولات خودشان را در اینستاگرام پست کنند.

تولید_محتوا_در_اینستاگرامدر صورتی که این یک باور اشتباه هست، صرفا گذاشتن چند عکس هیچ فروشی برای شما نمی آورد و اگر هم فروشی باشد، مقدارش بسیار ناچیز است،  این کاملا طبیعی هست، چرا که عکس به تنهایی نمی تواند اعتماد مخاطب شما را جلب کند. و کسب درآمد از اینستاگرام بدون تولید محتوای اصولی امکان پذیر نیست.

پس منظور از تولید محتوای اینستاگرام چیست؟

منظور این هست که شما باید محتوایی تولید کنید، که در قدم اول به کاربر مشاوره بدهد، تا فرد متوجه این قضیه بشود که شما در فیلد کاری خودتان متخصص هستید و به شما اعتماد کند.

در مرحله بعد شما باید در محتوای خود احساس نیاز ایجاد کنید، تا آن فردی که حالا به شما اعتماد کرده بیاید و از خدمات و محصولات شما استفاده کند.

اهمیت شناخت مخاطب هدف در تولید محتوای اینستاگرام

اولین قدم برای کسب درامد از اینستاگرام و تولید یک محتوای عالی این هست که من مخاطب هدف خودم را بشناسم، شاید الان خیلی از افراد بگویند نه اصلا مهم نیست، که ما مخاطب هدف خودمان را بشناسیم، ما قرار هست محصول تو پیج بفروشیم به این کارا نیازی نیست.

 

تولید_محتوا_در_اینستاگرامخیلی خوب اگر چنین تفکری دارید یا احساس می کنید که زیاد بحث شناخت مخاطب هدف مهم نیست، لطفا به سوالات زیر جواب بدهید:

مثال اول: پیج مشاور املاک

فرض کنید که شما یک پیج در رابطه با خرید و  کارشناسی ملک دارید و الان ما پیج رو استارت زدیم و می خواهیم یک محتوا داخل پیجمون بذاریم که برامون فروش بیاره، بفرمایید که چه محتوایی بذاریم؟

حتما ایده های محتوایی که به ذهنتان می اید را بنویسید و بعد ادامه مقاله تولید محتوا در اینستاگرام را بخوانید:

ممنون از این که وقت گذاشتید و سوال بالا را جواب دادید، حالا جوابتان را با این جوابی که در زیر آمده، مقایسه کنید:

ابتدا قبل از اینکه برویم دنبال تولید محتوا باید مخاطب هدف خودمان را پیدا کنیم، این که چقدر بودجه داره، آیا کارمند هست یا نه و کلی سوال دیگه…

من به صورت کلی در نظر می گیرم که مخاطب هدف من از قشر متوسط جامعه هست و این شخص مطمئنا کلی

مشخصات دیگه هم داره ولی نمی خوام در بحث مخاطب هدف خیلی ریز بشم.

پس از ده ها مورد مخاطب هدف من فقط طبقه اجتماعی رو در نظر می گیرم.

دغدغه مخاطب هدف این پیج چیست؟

حالا دغدغه کسی که تو طبقه متوسط جامعه هست، و می خواهد خانه بگیرد چیست؟

دغدغه اش گرفتن وام جانبازی هست، حالا من میام یک محتوا درست می کنم و تو اون شرایط وام جانبازی رو مطرح می کنم، حالا وقتی اون فالوور و مخاطب من این محتوا رو ببینه ایمان پیدا می کنه، که من تو حوزه ای که دارم کار می کنم متخصصم و علاوه بر این من تو محتوا به فرد مشاوره و راهنمایی هم دادم خود همین باعث میشه فرد کاملا به من اعتماد کنه و بعد بیاد دایرکت و از من درخواست مشاوره ملک هم بکنه…

خوب حالا این جواب رو با جوابی که دادید مقایسه کنید، جواب که شما دادید بدون در نظر گرفتن مخاطب هدف بوده، ولی جوابی که در این جا مشاهده می فرمایید مطابق با خواسته مخاطب هدف هست.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]و همین شناخت اصولی مخاطب هدف و قالوور باعث می شود، یک پیجی که وقت نگذاشته و مخاطب هدف خودش را تعیین نکرده به درآمد زیادی از پیج اینستاگرامش نرسد و از طرف دیگر فردی که وقت گذاشته و فالوور هدف خودش رو شناسایی کرده میتواند با تولید محتوای هدفمند درآمد بالایی از پیج اینستاگرامش تجربه کند.[/box]

مثال دوم: پیج فروش سیسمونی

فیلم زیر در رابطه با اهمیت شناخت مخاطب و فالوور هدف هست، با مثال پیج فروش سیسمونی، متن این ویدئو در زیر آمده است.

 

فیلم آموزشی افزایش فروش در اینستاگرام با تولید محتوای هدفمند

 

بریم یک مثال دیگه بزنیم که این قضیه واضح تر بشه برای ما، فرض کنید یک پیجی هست که از فروش سیسمونی در اینستاگرام کسب درآمد می کند، این پیج اگر مخاطب هدف خودش را نشناسد نمی تواند فروش خوبی را در اینستاگرام تجربه کند.

 

مثل مثال بالا ابتدا شما ایده هایی که به دهنتان می آید، برای تولید محتوای این پیج، را روی کاغذ یادداشت کنید و بعد جواب خودتان را با جواب زیر مقایسه کنید.

لطفا به سوالاتی که گفته می شود حتما جواب دهید، قرار هست در این مقاله یاد بگیریم که چگونه از اینستاگرام کسب درآمد کنیم؟ پس لطفا گام به گام مراحلی که گفته می شود را انجام دهید.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]ممنون از اینکه برای خودتون وقت گذاشتید و جواب دادید، حالا جواب را با جواب پایین مقایسه کنید.[/box]

من ابتدا مخاطب هدف خودم را باید پیدا کنم، همانطور که در مثال بالا هم گفته شد برای این مورد باید زمانی اختصاص داده شود و اطلاعات نسبتا کاملی در رابطه با مخاطب و فالوور هدف بدست آوریم، ولی صرفا چون این یک مثال هست به یکی از ویژگی های مخاطب هدف بسنده می کنیم.

ویژگی مخاطب هدف این پیج چیست؟

یکی از ویژگی های مخاطب هدفی که به فکر این هست، که سیسمونی بخرد احتمالا این هست که تازه متوجه شده بازدار هست، پس ما باید ببینیم که یک خانمی که بازدار هست، چه مشکلات و دغدغه هایی دارد و بعد بیاییم و یک محتوا با این عنوان تولید کنیم.

” مراقبت های لازم برای ماه سوم بارداری “، دقت فرمودید مخاطبو فالوور ما کاملا با این محتوایی که تولید کنید، متوجه می شوید، که ما درکش کرده ایم و با دغدغه هایش آشنا هستیم و حاضر است از من سیسمونی را خریداری کند تا رقیب من.

چرا؟

چون من به آن فرد مشاوره و راهنمایی دادم و نشان دادم، در فیلد کاری خودم متخصص هستم.

 

شاید اگر قبل از این دو مثال فکر می کردید که شناخت مخاطب و فالوور هدف لازم نیست، الان کاملا درک کردید که چقدر این موضوع حیاتی و لازم هست.

خوب حالا که مخاطب هدف خودم رو شناختیم، گام بعدی برای کسب درآمد از اینستاگرام باید باید جدب فالوور باشد دیگه، درسته؟

– خیر

قبل از این که جذب فالوور را بخواهید استارت بزنید، باید محتوا های عالی داخل پیجتون قرار بدید، تا محتوای عالی و ارزشمند داخل پیج شما نباشد، اصلا رشد قابل ملاحظه ای را در پیج اینستاگرامتان مشاهده نخواهید کرد، پس در گام بعدی وارد بحث مهم تولید محتوا می شویم.

ترفند های تولید محتوا در اینستاگرام

در ادامه با هم 4 ترفند بینظیر تولید محتوای اینستاگرام را بررسی می کنیم.

ترفند 1 تولید محتوای اینستاگرام – محتوای پولساز قسمت اول

در ویدئو هایی که در ادامه خواهید دید این قضیه برای شما واضح تر خواهد شد.

فیلم آموزشی محتوای پولساز اینستاگرمی (قسمت اول)

همانطور که در ویدئوی بالا هم مشاهده فرمودید، کسب درآمد از اینستاگرام با تولید محتوایی امکان پذیر هست، که سه مورد در آن محتوا رعایت شده باشد.

  1. راهنمایی
  2. تخصص
  3. نیاز

در مرحله اول باید دغدغه و مشکل مخاطب هدف و فالوور خودتان را  پیدا کنید. (دقیقا مثل دو مثالی که در بالاتر در رابطه با پیج سیسمونی و خرید و فروش ملک زده شد)، و بعد داخل محتوایی که در اینستاگرام منتشر می کنید، باید به کاربر مشاوره و راهنمایی بدهید.

خود همین کار نشان دهنده این هست که شما تو حوزه ای که دارید فعالیت می کنید. متخصص هستید و حالا بعد از راهنمایی کردن و نشان دادن تخصص نوبت می رسد به اینکه باید در رابطه با محصول و خدماتی که ارائه می دهید. برای کاربر احساس نیاز ایجاد کنید، که مخاطب هدف شما ترغیب شود تا محصول شما را بخرد.

این میشه که شما می توانید با تولید محتوای اصولی از اینستاگرام کسب درآمد کنید.

خوب پس این شد کلیت محتوایی که به ما کمک می کند از اینستاگرام کسب درآمد کنیم، حالا خود همین محتوا تم های مختلفی دارد که در کلیپ های بعدی با هم بررسی می کنیم.

 

ترفند 2 تولید محتوای اینستاگرام – محتوای پولساز قسمت دوم

فیلم آموزشی محتوای پولساز اینستاگرمی (قسمت دوم)

 

همانطور که در کلیپ بالا مشاهده فرمودید برای کسب درآمد از اینستاگرام باید اعتماد سازی انجام شود، تا شما نتوانید اعتماد فالوور و مخاطب هدف خود را بدست بیاورید فروش قابل ملاحظه ای را نمی توانید داشته باشید.

حالا یکی از راه های اعتماد سازی این هست که تولید محتوا کنید. که خود تولید محتوا تم های مختلفی دارد، یکی از کاربردی ترین تم های محتوا این هست که ما بیایم به مخاطب و فالوور خودمان باید و نبایدها را بگیم.

برای مثال من یک پیج دارم که تو حوزه فروش لباس مجلسی فعالیت می کند. میام تو محتوام به کاربر آموزش میدهم که چطوری از این لباس نگه داری کند، که این لباس بیشتر برای فرد عمر کند.

یا اگر من یک پیج عطر فروشی دارم بیام به کاربر خودم یاد بدهم چطوری از این عطر استفاده کنه که ماندگاریش براش بیشتر باشد.

ما اومدیم پس چیکار کردیم اومدیم با این تم محتوا به کاربر خودمون مشاوره دادیم، راهنمایی دادیم که فهمید ما توی فیلد کاری خودمون متخصصیم حالا اعتمادش به پیج اینستاگرام ما جلب میشه و بعد میاد از ما خرید می کنه.

پس دقت فرمودید کسب درآمد از اینستاگرام خیلی راخت هست، من در قدم اول باید محتوای عالی تولید کنم محتوایی که نیاز کاربرم رو رفع کنه.

حالا در ویدئو ی بعدی یک تم دیگه تولید محتوا رو با هم بررسی می کنیم که کمک می کنه افزایش فروش خوبی رو در بستر اینستاگرام با هم تجربه کنیم.

ترفند 3 تولید محتوای اینستاگرام – ایده پر مخاطب تولید محتوا

فیلم آموزشی ایده های پرمخاطب تولید محتوا در اینستاگرام

 

در این قسمت یک مدل محتوایی رو با هم یاد خواهیم گرفت که باعث اعتماد سازی نسب به پیج و برند ما می شود و در نهایت منجربه افزایش فروش خواهد شد.

تولید_محتوا_در_اینستاگرام

مثال اول برای تولید محتوا در اینستاگرام

تو این مدل محتوا قرار هست مخاطب و فالوور خودمان را تو خرید محصول راهنمایی کنیم، به چه صورت برای مثال من یک پیج فروش گوشی های سامسونگ دارم و می خواهم از این مدل محتوا داخل پیجم استفاده کنم. میام یک پست درست می کنم و توی اون پست برای مثال گوشی هایی که رنج قیمتشون بین 3 تا 5 میلیون تومان هست را مورد بررسی فزار می دهم.

تولید_محتوا_در_اینستاگرام معایب و مزایای هر کدام را به کاربر می گویم و به کاربر راهنمایی می کنم. بسته به نیازش کدوم گوشی به دردش میخوره، خود همین محتوا باعث اعتماد سازی و در نهایت افزایش فروش می شود.

در کنار این محتوایی که تولید می شود کاربر و فالوور شما هم می فهمد که شما در حوزه ای که دارید فعالیت می کنید. متخصص هستید.

و دوستان مردم از افراد متخصص محصول را می خرند.

چرا؟

چون این افراد متخصص بعدش پشتیبانی تخصصی هم برای محصولاتی که ارائه می کنند، دارند.

تولید_محتوا_در_اینستاگراممثال دوم برای تولید محتوا در اینستاگرام

وب حالا یک مثال دیگه هم میزنم که این مثال واضحتر بشه برای شما.

مثلا من یک پیجی دارم که توش دوربین های مختلف رو می فروشم می خوام از این مدل محتوا داخل  پیج خودم استفاده کنم و نتیجش رو بگیرم میام یک پست درست می کنم و عنوان اون پست رو میزارم ” من چه دوربین بخرم? ” این سوالی هست که خیلی از مخاطب های هدف، این نوع پیج ها میرن تو دایرکت از ادمین این نوع پیج ها میپرسند.

تولید_محتوا_در_اینستاگرام حالا من تو محتوایی که برای این پست می خوام درست کنم، چی باید بگم؟

برای مثال می گم، اگر شما مدرس هستید و می خواهید، تولید محتوای آموزشی داشته باشید، از فلان دوربین CANON استفاده کنید، این به درد شما میخوره. اگر شما میخواهید تیزر های حرفه ای تبلیغاتی درست کنید از فلان دوربین SONY استفاده کنید. و از این قبیل مثال ها این ها، قشنگ مخاطب هدف من رو راهنمایی می کنه و بعد چه اتفاقی میافته. مخاطب به تخصص من ایمان میاره اعتماد می کنه و در نهایت هم از من میاد میخره و استفاده کردن از این مدل محتوا باعث افزایش فروش پیج اینستاگرام ما میشه و مهم نیست که شما تو چه حوزه ای دارین فعالیت می کنید.

صرفا این مدل محتوا برای پیج های فروشگاهی نیست ممکنه پیج شما یک پیج خدماتی باشه مثل چی؟

مثل فروش بیمه، مثل کلینیک های زیبایی که باز هم این مدل محتوا توش به شدت جواب میده و باعث افزایش نرخ تبدیل در نهایت باعث افزایش فروش پیح اینستاگرام شما میشه.

مشاهده فرمودید چقدر مهم هست که ما از چه محتوایی می خواهیم داخل پیج اینستاگرام خودمون استفاده کینم.

در ویدئوی بعدی ابعاد دیگه یک محتوای عالی رو با هم بررسی می کنیم.

ترفند 4 تولید محتوای اینستاگرام – افزایش فروش اینستاگرام با تولید محتوای اثر گذار

فیلم آموزشی افزایش فروش اینستاگرام با تولید محتوای اثر گذار

(تولید محتوا به سبک کوکا کولا)

 

توی این قست می خواهیم با هم یاد بگیریم چه محتوایی را درست کنیم، که اثر بخشی بالایی داشته باشه و در نهایت فروش پیج اینستاگرام ما رو هم افزایش بده.

این نکاتی که در این مرحله می خواهیم با هم یاد بگیریم رو از کمپین محتوایی کوکاکولا توی کریسمس برداشت کردم، که توی این فایل آموزشی با شما به اشتراک میزارم حالا قبل از این که بریم با هم نکات یک محتوای اثر گذار رو بررسی کنیم ببینیم چه محتوایی برای ما فروش میاره بهتره داستان این کمپین رو خدمتتون بگم تا درک بهتری نسبت به نکاتی که در جلوتر گفته میشه داشته باشیم تا بهتر بتونید اون نکات رو پیاده سازی کنید و نتیجه بگیرید.

داستان تولید محتوای کوکا کولا

حالا داستان از چه قراره تیمی که می خواست این کمپین محتوایی رو برای کوکا کالا استارت بزنه، قبل از شروع کمپین گفت بیایم و سناریو رو با مدیر عامل چک کنیم. که اگه اوکی بود لانچ کنیم.

مدیر عامل رو دعوت کردند و تا مدیر عامل فهمید، داستان از چه قرار هست، پاشد که بره گفت ببینید، این محتوای شما این سناریوی شما برای مخاطب هدف من هست، برای بازار هدف من هست، نه برای من. شما باید نیاز مخاطب برند من رو شناسایی کنید، و حس  اونها رو بهتر کنید، که در نهایت فروش برند من بره بالاتر. در

دقت فرمودید: نیاز و احساس

پس با توجه به این داستان ما دو تا نکته رو برداشت کردیم، باید من محتوایی توی پیج اینستاگرام خودم بزارم که ابتدا نیاز مخاطب هدف من رو رفع کنه و در مرحله بعد وقتی اون نیاز رفع بشه، حسش رو خوب کنه، در نهایت فروش خوبی رو هم برای من میاره، حالا شاید اینجا سوال پیش بیاد که چه ربطی داره حسش خوب بشه چرا فروش بره بالاتر داستان اینجاست.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]که مشتری های ما با احساس خرید می کنند و با منطق اون احساس رو توجیه می کنند.[/box]

پس اگر من حس مشتری خودم رو خوب کنم، فروش من بالاتر میره، دقت فرمودید.

پس این میشه یک محتوای اثر گذار محتوایی که اومده توی مرحله ی اول نیاز رو شناسایی کرده اون رو حلش کرده و حل این نیاز شده حس خوب نست به برند من این حس خوب در نهایت باعث افزایش فروش پیج اینستاگرامی من میشه، حالا لازمش چیه که من بتونم از این تم های محتوایی زیاد تولید کنم. این هست که با اصول تولید محتوا آشنا باشم.امین قرائی نژاد

نویسنده
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. کسب و کار اینترنتی رویاهای من رو به واقعیت تبدیل کرد. دوست دارم هر چیزی که یاد گرفتم رو با شما تو "وب راه" به اشتراک بذارم.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی
کپی رایت ۲۰۱۸ © وب راه