هایلایت-اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

آخرین به روز رسانی در اکتبر 20, 2019 توسط امین قرائی نژاد

به نظر من یکی از جذابترین قسمت های اپلیکیشن اینستاگرام برای هر کسب و کار آنلاینی قسمت هایلایت اینستاگرام است. چرا که اگر با استراتژی درست از قسمت Instagram Highlights استفاده کنید، خیلی در زمان شما صرفه جویی می شود.

حالا شاید برای شما این سوال به وجود بیاید، که به چه صورت هایلایت باعث می شود در وقتم صرفه جویی رخ دهد. 

اجازه بدهید یک مثال در این رابطه خدمتتان بزنم. اگر کاربران سوالات زیادی داشته باشند، شما می توانید یک هایلایت درست کنید که به این سوالات پر تکرار جواب دهد و دیگر نمی خواهد خودتان تک تک به دایرکت هایی از این قبیل جواب دهید.

و علاوه بر این کلی مزایای دیگر دارد، که با هم در ادامه یاد خواهیم گرفت.

در این مقاله با تنظیمات هایلایت اینستا آشنا می شویم و علاوه بر آن یاد می گیریم چگونه یک کاور حرفه ای برای هایلات خودمان ایجاد کنیم.

در کنار این موارد به مشکلات اینستاگرام هم می پردازیم که بسیاری از کاربران با ان مواجه شده اند و  در آخر هم نکاتی را برای بهینه سازی هایلایت خواهیم گفت که باعث رشد کسب و کار شما می شود، تا آخر این مقاله همراه من باشید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]در صورتی که تمایل داشتید می توانید فیلم و صوت آموزشی در رابطه با هایلایت اینستاگرام را در پایین این مقاله مشاهده بفرمایید.[/box]

هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت-اینستاگرام-چیست

فکر کنید شما صاحب یک کسب و کار در اینستاگرام هستید، و می خواهید خدمات خود را برای دیگران تشریح کنید مطمئنا بیو محدودیت هایی دارد که شاید شما نتوانید کلیه خدمات خود را در آنجا بیاورید.

اگر پست هم برای این خدمات درست کنید بزودی زیر پست های جدید شما پنهان می شود، اگر خدماتتان را استوری هم بکنید، تنها 24 ساعت برای شما خواهد ماند.

اینستا گرام برای رفع این مشکل قسمتی را ایجاد کرده، به نام هایلایت که می توانید استوری های خود را در آنجا آرشیو کنید تا در دسترس دیگران قرار بگیرد. و کار شما را سبک تر کند

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]هایلایت اینستاگرام این قابلیت را به شما می دهد تا از آرشیو استوری ها و استوری های فعال بعنوان هایلایت استفاده کنید.[/box]

چگونه هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم؟ (تنظیمات هایلایت اینستا)

در این قسمت یاد خواهیم گرفت، چگونه هایلایت اینستاگرام ایجاد کرده؟ و برای آن یک کاور زیبا انتخاب کنیم. به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

انتخاب استوری برای هایلایت اینستاگرام

ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید. زیر قسمت بیو، بخش هایلایت قرار دارد. اگر روی علامت + بزنید، خواهید دید که وارد صفحه آرشیو استوری هایتان می شوید.

اضافه-کردن-استوری-به-هایلایت-اینستاگرام

در این قسمت استوری هایی که تمایل دارید هایلایت شوند را انتخاب کنید. و بر روی next کلیک کنید.

انتخاب-استوری-برای-هایلایت-اینستاگرام

انتخاب اسم برای هایلایت اینستاگرام

در این مرحله بهتر هست برای هایلایت خود نامی انتخاب کنید. اگر هیچ چیزی جای نام ننویسید، به صورت پیش فرض نام Highlights  به کاربران نشان داده می شود.

توصیه می شود حتما برای هایلایت خود یک نام انتخاب کنید تا کاربر بهتر با هایلایت شما ارتباط برقرار کند، مخصوصا اگر کسب و کاری دارید

شما نهایتا از 16 حرف می توانید برای نام هایلایت خود انتخاب کنید. اما بهتر هست اگر می خواهید حرفه ای عمل کنید، حداکثر از دو کلمه که به اختصار درباره آن هایلایت توضیح می دهند، استفاده کنید. 

انتخاب-اسم-برای-هایلایت-اینستاگرام

عکس برای کاور هایلایت اینستاگرام

بعد از انتخاب اسم می توانید گزینه Edit cover را بزنید در این قسمت می توانید وارد گالری خود شوید و یک عکس برای هایلایت خود انتخاب کنید،

گذاشتن-کاور-برای-هایلایت-اینستاگرام

کاور-گذاشتن-روی-هایلایت-اینستا

دانلود کاور هایلایت اینستاگرام

برای انتخاب یک کاور جذاب مراحل زیر را انجام دهید.

راه حل اول: این هست که به فتوشاپ یا سایر نرم افزار های گرافیکی تسلط داشته باشید و خودتان بیایید و کاور طراحی کنید.

راه حل دوم: این هست که از سایت iconfinder یک کاور دانلود کنید.

دانلود-هایلایت-اینستاگرام

وقتی سایت را در گوگل سرچ کردید وارد قسمت free icons شوید.(در غیر اینصورت آیکون های پولی و رایگان را برای شما می آورد.)

دانلود-هایلایت-اینستا

وقتی وارد سایت می شوید، آیکون های جذاب زیادی را مشاهده می کنید.

هنگامی که روی یک دسته بزنید، وارد صفحه جدیدی می شوید که در این قسمت هر آیکونی که مد نظرتان بود برای هایلایت اینستاگرام را می توانید دانلود کنید.

بعد از این که آیکون را انتخاب کردید روی مثلث رو به پایین کلیک کنید و گزینه (png 128*128) را انتخاب کنید. این ابعاد مناسب برای کاور هایلایت شماست.

دانلود-کاور-هایلایت-اینستاگرام

بعد از دانلود، آیکون در گالری شما مشاهده می شود. آیکون مد نظر را از گالری انتخاب کنید و بعد گرینه Next، و بعد گرینه Done را بزنید.

دانلود-کاور-برای-هایلایت-اینستا

مراحل هایلایت در اینجا به اتمام رسید و همانطور که مشاهده می کنید شما استوری های مربطه را انتخاب کردید و یک کاور هایلایت زیبا برای ان برگزیدید. حالا هر کسی وارد پروفایل شما شود، می تواند هایلایت های شما را مشاهده کند.

چگونه استوری های جدید را به هایلایت اضافه کنیم؟

شاید گاهی پیش بیاید که بخواهید به یک هایلایت تعداد دیگری استوری اضافه کنید، برای این کار مراحل زیر را انجام دهید.

اگر استوری هست که همین الان گذاشتید می توانید، روی گزینه Highlight پایین سمت راست بزنید و دسته هایلایت مربوطه را انتخاب کنید. و بعد از انتخاب دسته پیام Adding to highlights برای شما نمایش داده شده و استوری شما به آن دسته از هایلایت اضافه می شود.

اگر استوری مربوطه در قسمت آرشیو هست، می توانید وارد هایلایت مربوطه شده و سه نقطه سمت راست پایین را بزنیدt بعد گزینه Edit هایلایت را انتخاب کنید و در قسمت Add استوری های آرشیو شده ای که می خواهید را می توانید به هایلایت اضافه کیند و در نهایت گزینه Add را بزنید.

اضافه-کردن-استوری-به-هایلایت

حذف هایلایت در اینستاگرام

در این قسمت دو مورد را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. حذف استوری از هایلایت اینستاگرام
 2. حذف کامل هایلایت اینستاگرام

1-حذف استوری از هایلایت اینستاگرام

اگر استوری در هایلایت شما هست که می خواهید آن را پاک کنید، به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا وارد هایلایت مورد نظر شده.
 2. سه نقطه سمت راست را بزنید.
 3. گزینه Remove from Highlight را انتخاب کنید.
 4. بعد از انتخاب گزینه فوق با یک پیامی که در تصویر زیر می بینید، رو به رو می شوید، کافی است گزینه Remove Photo را بزنید.
 5. استوری مزبوطه حذف شد.

حذف-استوری-از-هایلایت اینستاگرام

2-حذف کامل هایلایت اینستاگرام

برای این که یک هایلیت را به صورت کامل با تمام استوری های داخل آن یک جا پاک کنید، به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

 1. انگشت خود را روی هایلایت مد نظر گذاشته و نگه دارید.
 2. یک پنجره برای شما باز می شود، در این پنجره کافی است گزینه Delete Highlight را بزنید.
 3. هایلایت به همراه تمام استوری های داخل آن به صورت یک جا پاک شدند.

حذف-هایلایت-اینستاگرام

رفع مشکل هایلایت اینستاگرام

اگر شما هم با این مسکلات رو به رو هستید

در این قسمت علت به وجود آمدن این مشکلات و راه خروج از آن را، با هم بررسی می کنیم.

سوالاتی که دوستان خیلی با آن رو به رو می شوند، در رابطه با هایلایت اینستا این هست که با مشکل عدم نمایش هایلایت رو به رو شده اند یا هایلایت هایی که گذاشتید به صورت کامل بدون این که آنها را حذف کرده باشید حذف شده.

در قدم اول باید بدانید که این مشکل از گوشی شما نیست بلکه از اکانت شما هست.

یعنی حتی اگر از گوشی دیگری وارد حساب کاربری خود شوید باز هم این مشکل وجود دارد، و به صورت کلی بعضی از اکانت ها با این مشکل رو به رو می شوند، پس پاک کردن کش گوشی یا اپلیکیشن اینستاگرام کمکی به خروج از این مشکل نمی کند. 

معمولا بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این هست که صبر کنید تا با آپدیت های بعدی این باگ برای شما حل شود، علاوه بر این مورد شما می توانید به اینستاگرام گزارش این مشکل را هم بدهید. 

برای دادن گزارش به اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد حساب کاربر خود شوید.
 2. سه خط بالا سمت راست را بزنید.
 3. وارد تنظیمات اینستاگارم  شوید.
 4. گزینه help را انتخاب کنید.
 5. Report a Problem را انتخاب کنید.
 6. و یک پیام انگلیسی در این خصوص به اینستاگرام ارسال کنید.

بازدیدگنندگان هایلایت اینستاگرام

همانطور که می دانید تعداد بازدید هر استوری در پایین آن نمایش داده می شود و علاوه بر این وقتی شما روی seen by می زنید مشاهده می کنید که چه افرادی این استوری را دیده اند.

ولی هنگامی که شما یک استوری را به هایلایت اضافه می کنید. دیگر نمی توانید ببینید چه کسانی استوری شما را دیده اند و علاوه بر این تعداد بازدید کنند گان استوری هم ثابت باقی می ماند.

نکات مهم هایلایت اینستاگرام برای کسب و کار های اینترنتی

این مواردی که در ادامه گفته می شود صرفا تجربه من از پیج های مختلف هست و امیدوارم برای شما هم نتیجه بخش باشد، البته اگر صرفا می خواهید برای کسب و کار از اینستاگرام استفاده کنید، توصیه می کنم این قسمت را بخوانید در غیر اینصورت الزامی به خواندن این قسمت نیست.

هایلایت-اینستاگرام

تعداد هایلایت اینستاگرام

حداکثر 5 هایلایت داشته باشید. درست است که اینستاگرام زیاد برای گذاشتن هایلایت مخدودیت نگذاشته، اما شما خودتان را بگذارید جای یک کاربر که وارد یک پیج کاری می شود و تعداد زیادی هایلایت می بیند.

تخقیقاتی که انجام دادم نشان می دهد، تعداد خیلی کمی از افراد تمام هایلایت ها را می خوانند.

چون معمولا هم تعداد هایلایت ها زیاد هست، هم تعداد استوری هایی که در آن ها بکار برده شده.

و حالا اگر شما 5 دسته هایلایت داشته باشید، به راحتی کاربران شما متوجه خدماتی که ارائه می دهید می شوند، و راحتتر با برند شما ارتباط برقرار می کنند. و در واقع این کار نشان دهنده حرفه ای بودن برند شماست.

تعداد استوری در هر هایلایت

هایلایت-اینستاگرام

متاسفانه نکته بعدی که خیلی از افراد رعایت نمی کنند، این هست که تعداد خیلی بالایی استوری در هر هایلایت می گذارند و این باعث سردرگمی کاربران می شود که می خواهند با یک برند ارتباط بر قرار کنند.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته ایده آل ترین تعداد استوری در هر هایلایت 3 تا 5 عدد هست. که بازدهی آن هایلایت را برای شما افزایش می دهد.

از چه عناوینی برای هایلایت استفاده کنیم

ببیند پیج اینستاگرام شما دقیقا شبیه وب سایت شماست، شما معمولا یک سری صفحات به طور ثابت در همه سایت ها مشاهده می کنید، صفحه تماس با ما، صفحه خدمات ما، این دو هایلایت حتما باید جزو هایلایت های اصلی شما باشد.

سه هایلایت بعدی هم بسته به استراتژی شما می تواند متفاوت انتخاب شود. مثلا اگر شما دوره آموشی دارید، یکی از هایلایت ها به این موضوع تخصیص داده می شود.

صرفه جویی در هزینه و زمان

هایلایت-اینستاگرام

اگر شما با یک استراتژی اصولی هایلایت های خود را انتخاب کنید، به شدت در هزینه و زمان شما صرفه جویی می شود.

همانطور که در مقدمه اشاره شد، اگر شما یک هایلایت را برای سوالات پر تکرار درست کنید، باعث می شود که تعداد دایرکت های شما کم شود، در نتیجه نیاز به استخدام یک ادمین جدید ندارید و در نهایت هم دز زمان و هم در هزینه شما صرفه جویی می شود.

حرف آخر

در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه یک هایلایت حرفه ای برای پیج کاری خود درست کنیم. و علاوه بر این تکنیک هایی برای بهینه کردن هایلایت ها و افزایش اثر بخشی آن ها یاد گرفتیم، تا این هایلایت ها اهرم هایی شوند برای رشد و سیستم سازی کسب و کار ما.

این مواردی که در بالا در خصوص بهینه کردن هیلایت های اینستاگرام مطرح شده بر اساس تحقیق و پژوهش روی چندین پیج کاری صورت گرفته است، امیدوارم با رعایت این نکات اثرات آن را در کسب و کار خودتان مشاهده کنید.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]ممنون که این مطلب رو در وب راه مطالعه کردین، خوشحال میشیم اگه در قسمت دیدگاه ها نظرات شما را درباره این مقاله بخونیم.[/box] [box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]

فیلم آموزشی هایلایت اینستاگرام

 

صوت آموزشی هایلایت اینستاگرام

[/box]

منبع: وب راهامین قرائی نژاد

نویسنده
من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. کسب و کار اینترنتی رویاهای من رو به واقعیت تبدیل کرد. دوست دارم هر چیزی که یاد گرفتم رو با شما تو "وب راه" به اشتراک بذارم.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی
کپی رایت ۲۰۱۸ © وب راه